рус   укр

Соцсети

Двох міністрів часів Януковича підозрюють у держзраді

Двох міністрів часів Януковича підозрюють у держзраді

Двом колишнім міністрам уряду Миколи Азарова повідомили про підозру в державній зраді за погодження Харківських угод, що протизаконно подовжили термін перебування російського флоту в Криму.

Унаслідок їхньої злочинної змови з Азаровим та президентом-втікачем Віктором Януковичем російські війська, які мали бути виведені з території України, отримали право залишитися ще на 25 років, що допомогло Росії всього через 4 роки окупувати Крим.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. За даними наших джерел, йдеться про ексміністра закордонних справ Костянтина Грищенка та колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича.

«За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру колишньому міністру закордонних справ України та колишньому міністру юстиції України у державній зраді (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України)», – зазначено в повідомленні.

За даними слідства, у квітні 2010 року підозрювані у скоєнні державної зради Грищенко та Лавринович, вступивши у змову з групою осіб, до якої входили Азаров та Янукович, погодили без зауважень і без фактичного розгляду дотичними до цього питання органами та структурами проєкт угоди між Україною та РФ, якою перебування Чорноморського флоту РФ в Криму продовжувалося ще на 25 років. Цим вони порушили Конституцію України і Закон України «Про міжнародні договори України».

Посадовці не провели також обов’язкової правової експертизи пропонованої угоди, яка шкодила суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.

«Унаслідок таких дій підозрюваних та інших осіб у квітні 2010 року було погоджено, підписано та ратифіковано Угоду, якою на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Це створило сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння Чорноморського флоту Російської Федерації, а також його збільшення на території АР Крим та м. Севастополя, замість виведення з України», – резюмували в ОГПУ.

Менш ніж за чотири роки потому Росія окупувала український півострів, де, зусиллями усіх дотичних до підписання Харківських угод посадовцями, залишалися російські війська.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.

«Антикоррупционная правда»