рус   укр

Соцсети

Християнин з Лановець Андрій Козак присвоїв мільйони, які збирали на ЗСУ

Педагог із Лановець, волонтер, громадський активіст, християнин — Андрій Козак, через власний благодійний фонд, присвоїв мільйони, зібрані на потреби військових.

«Тернополяни» писали, що на Тернопільщині керівники благодійного фонду привласнили 6,5 млн грн, призначених для ЗСУ.

В цій інформації голова МВС України Ігор Клименко повідомив, що керівники благодійного фонду з Тернопільщини зібрали для потреб військових 13 млн грн, натомість половину грошей присвоїли собі.

У прокуратурі Тернопільщини повідомили, що псевдоволонтери з Лановець за благодійні внески, зібрані у жителів краю для потреб ЗСУ, купили собі автомобілі Land Rover — Range Rover та Audi — Q5, а також мобільні телефони Apple IPhone 13 Pro Max та інші матеріальні цінності  на загальну суму понад 2 мільйони гривень.

За версією слідства, на початку війни 2 брати – уродженці Тернопільщини з міста Ланівці  звернулись до громадян із закликами про збір коштів на автомобілі, які згодом обіцяли передати військовим.

За цей час було зібрано мільйони гривень, за які зловмисники придбали іноземну валюту, автомобілі преміумкласу, мобільні телефони останніх моделей.

При цьому  псевдоволонтери регулярно робили у соцмережах відеозвіти про передачу на території активних військових дій автомобілів та інших речей військовослужбовцям.

Придбані за пожертви 2 авто зловмисники привласнили, зареєструвавши одне з них на своє ім’я, а іншим користувались за довіреністю. Нехтуючи усіма нормами моралі, за оперативною інформацією, підозрювані намагались отримати для одного автомобіля «особливі» номери.

Під час обшуків виявлено і вилучено незаконно придбані автомобілі, мобільні телефони, готівкових коштів — понад 200 тисяч гривень, понад 37 тисяч доларів США, більше 2 тисяч фунтів стерлінгів та майже 7 тисяч євро.

На даний час вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та накладення арешту на вилучене під час обшуків майно.

«Тернополянам» з власних джерел стало відомо, що до масштабної афери причетний педагог за освітою, волонтер, представник партії «Слуга народу» на Тернопільщині — Андрій Козак з міста Ланівці та його благодійний фонд — «Милосердя заради майбутнього».

9 травня на власній сторінці у Фейсбук Андрій Козак написав.

«Я Вмру за Україну ! Я вмру, за кожну її дитину !!!»

Відомо, що Андрій одружений та виховує маленьку донечку.

Андрій Козак педагог за фахом, представник команди Президента «Слуга народу», закінчив географічний факультет Тернопільського національного педагогічного університету, був старостою групи, згодом очолив створений ним благодійний фонд — «Милосердя заради майбутнього».

«Тернополяни» намагалися отримати коментар самого Андрія Козака з приводу ситуації, що склалася, та на жаль мобільні телефони мовчать, як тільки благодійник матиме можливість та бажання висловити свою позицію, ми готові опублікувати його коментар.

280064843 1070696990210183 7201739300178962758 n

Про себе, Андрій Козак написав — «Християнин. Ісус мій Господь ! Українець. Батько чудової Донечки. Вірю в Щирість, Доброту та Любов.»

Сьогодні, 12 травня, у Тернопільському міськрайонному суді обрали запобіжний захід і для Андрія Козака, якого разом з братом Іваном підозрюють у присвоєнні волонтерських грошей на кілька мільйонів гривень.

Андрію Козаку також призначили тримання під вартою на 60 днів, з правом внесення застави у розмірі понад 1 млн грн.

Такий же запобіжний захід кількома хвилинами раніше отримав і його рідний брат Іван.

Якщо Козаки сьогодні 12 травня внесуть 2 млн грн, то їх випустять з-під варти.

«Антикоррупционная правда»