рус   укр

Соцсети

Керівництво Житомирської митниці причетно до збитків на суму 20 млн гривень

Керівництво Житомирської митниці причетно до збитків 20 млн гривень

На Житомирській митниці СБУ та ДБР викрили корупційну схему  з незаконного ввезення в Україну автомобілів. Протиправна діяльність ділків завдала державному бюджету збитки у понад 20 млн гривень.

За наявними даними, злочинний механізм налагодили керівники одного із митних постів області. Задокументовано, що вони допомагали імпортувати іноземні «швидкі» без сплати встановлених митних платежів.

Головний «кадровик» митної служби бере гроші за призначення керівників підрозділів
Як свідчать матеріали провадження, восени 2020 року представники столичної компанії-імпортера переправили 26 автомобілів меддопомоги, оформивши їх зберігання в режимі «митний склад».

Ця норма передбачає перебування транспортного засобу на території митних логістичних центрів без сплати податків і зборів упродовж 1 року.

Після закінчення цього терміну авто мають розмитнити з перерахуванням відповідних платежів до держбюджету або повернути до країни-експортера.

Митники «домовилися» із комерсантами зробити фіктивний реекспорт «швидких» для штучного продовження терміну їх безоплатного перебування в Україні.

Встановлено, що посадовці проводили за документами так званий «повторний заїзд» через кордон, але насправді іноземні транспортні засоби залишались на митному складі на Житомирщині.

За цей час комерсанти підшукували покупців на імпортований товар та реалізовували його після розмитнення за «мінімальною» ставкою. Для цього вносили до митних декларацій штучно занижену вартість зарубіжних авто, а митники «не помічали» цю невідповідність з реальною сумою.

На підставі зібраних доказів заступнику начальника митного посту та керівнику відділу митного оформлення повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 КК (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки

Також нагадаємо, що 21 автомобіль швидкої допомоги були вилучені ДБР й після початку повномасштабної агресії рф передані на потреби Збройних сил України з повним медичним обладнанням.

«Антикорупційна правда»