рус   укр

Соцсети

Керівника агенції місцевих доріг Полтавщини Олексія Басана викрили на розтраті

Керівника агенції місцевих доріг Полтавщини Олексія Басана викрили на розтраті

Керівнику ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» обласної адміністрації Олексію Басану повідомили про підозру. Про це повідомляє САП.

У ході досудового розслідування встановлено, що наприкінці 2018 року очільник підприємства на власний розсуд, всупереч вимог Бюджетного кодексу України, уклав із фірмами договори на проведення комплексу робіт з ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення на загальну суму майже 29 млн гривень. З метою приховання злочину, вказана особа вирішила поділити три ділянки дороги протяжністю 118 км на 22 частини. Однак виконання вказаних робіт не відповідало напрямам використання бюджетних коштів.

Крім того, з’ясувалося, що договори укладено без проведення процедури відкритих торгів, а вартість самих робіт була завищена на суму понад 5,5 млн гривень.

Такі зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму майже 29 млн гривень – саме стільки коштів було безпідставно перераховано на виконання договорів.

Детективи встановили, що ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» у грудні 2018 року укладено 22 договори з 4 підрядниками на розроблення проєктно-кошторисної документації по 22 об’єктах капітального ремонту доріг на загальну суму 28,9 млн грн. Агентство уклало в 13 договорів з ТОВ «СК «Автострой» на суму 17,82 млн гривень, 4 договори з ТОВ «УСП «Інспецпроєкт» на суму майже 5 млн гривень, 4 договори з ТОВ «УСП «Укрбудпроєкт» на суму 4,6 млн гривень та 1 договір з ТОВ «Держдорпроєкт» на суму 1,48 млн гривень. Втім, в ході аудиту, проведеного контрольною групою територіального управління Рахункової палати по Харківській, Сумській та Полтавській областях, було встановлено завищення вартості цих робіт.

У НАБУ з’ясували, що актами виконаної роботи та актами здачі-приймання документації, які складено та підписано в один день 21 грудня 2018 року з договорами на виготовлення проєктно-кошторисної документації визначено, що виконані роботи відповідають умовам договорів, в належному порядку оформлені, прийняті Агентством, як замовником, та оплачені 27-28 грудня 2018 року підрядникам в повному обсязі. У справі намагалися оштрафувати свідків.

Lії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210 та ч. 2 ст. 364 КК. Нагадуємо, що Басан — колишній співробітник СБУ.

«Антикоррупционная правда»