рус   укр

Соцсети

«Кинув» військових на 1,7 млрд: Справу проросійського бізнесмена Миколи Петренка розглядатиме суддя, який вже виносив рішення на його користь

"Кинув" військових на 1,7 млрд: Справу проросійського бізнесмена Миколи Петренка розглядатиме суддя, який вже виносив рішення на його користь

Спершу скасовує рішення про взяття підозрюваного під варту, а тепер – скасує вручення підозри, знявши всі звинувачення з проросійського бізнесмена Миколи Петренка? Громадські активісти ВГО «Стоп корупції» запідозрили суддю Київського апеляційного суду Івана Рибака в заангажованості.

Зокрема, раніше Петренку вручили підозру та хотіли взяти під варту, адже винахідливий бізнесмен «кинув» ЗСУ на 1,7 млрд гривень, зірвавши оборонне замовлення на амуніцію для наших воїнів. Проте зловмисник утік до США. Щоб американські правоохоронці могли передати горе-підприємця Україні, український суд мав заарештувати його заочно. Відповідне рішення й було прийнято Печерським судом. Феміда постановила взяти Петренка під варту.

Його адвокати оскаржили дане рішення, і справа потрапила до рук судді Івана Рибака. Останній ухвалив рішення на користь проросійського бізнесмена. Причому зробив це таємно від прокурорів та представників громадськості, адже в день засідання заявив, що справа розглядатися не буде через неявку адвоката, а сам насправді провів засідання, де було знято рішення про взяття Петренка під варту.

Віктор Савченко адвокат

Після такого скандалу Рибак по логіці не мав би права навіть близько підходити до справ Петренка. Втім, тепер у його руках опинилося питання щодо вручення підозри Петренку, яке, на думку громадських активістів, хочуть «відмотати», зробивши його повністю невинним перед законом.

У день засідання активісти ВГО «Стоп корупції» прийшли до суду, аби поспілкуватися з Рибаком. На питання, чому суддя звільнив з-під варти Петренка, він відповів, що підозрюваний «не був під вартою», маючи на увазі втечу бізнесмена до США.

«Ми також запитали, чому Рибак не заявив самовідвід, адже щодо Петренка він вже приймав рішення. Суддя уникнув відповіді і сказав: «Може, мене будете ще під квартирою ловити?» – розповів правозахисник Роман Литвин. Усі зустрічі були зафіксовані на відео.

суддя Іван Рибак

Довідково:

Колишній помічник одіозного прем’єра-регіонала Миколи Азарова, регулярний відвідувач Москви та офісу Віктора Медведчука – горе-бізнесмен Микола Петренко – є фігурантом гучної справи про незаконне привласнення коштів, виділених державою на армію.

7 квітня 2022 року співробітники СБУ затримали Миколу Петренка у селі Козин на Київщині, але в іншій справі: як стало відомо «СтопКору» з джерел у правоохоронних органах, його підозрювали у співпраці з російськими спецслужбами, зокрема, у співпраці з ФСБ рф. Так, за даними видання Lenta.ua, його куратором у ФСБ ще з 2000-х років був генерал Сергій Лебедєв, який свого часу працював директором Служби зовнішньої розвідки рф. Однак, навіть попри такі кричущі факти, дивним чином спритному бізнесмену вдалось уникнути потрапляння за ґрати та навіть залишити межі України.

Зазначимо, раніше адвокат Петренка подав клопотання щодо відводу судді Віти Бортницької, але судом було відмовлено – тепер вона продовжить розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу Петренку. Справа потрапила до її рук після того, як суддя Рибак прийняв рішення щодо скасування обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Петренка і повернув справу для розгляду в першу інстанцію – Печерський суд. Таким чином справа потрапила до судді Віти Бортницької. Активісти заявляють, що сподіваються на справедливе рішення у цій резонансній справі.

«Антикорупційна правда»