рус   укр

Соцсети

Колишньому голові Полтавської ОДА повідомили підозру у шахрайстві

Колишньому голові Полтавської ОДА повідомили підозру у шахрайстві

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили колишньому голові Полтавської обласної державної адміністрації, а також його заступнику та раднику про підозру в одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.

За даними слідства, 2017 року голова Полтавської ОДА за пособництва своїх першого заступника та радника одержав від директора приватної компанії 176 тисяч євро та автівку «Mercedes-Benz» вартістю понад 7,5 мільйонів гривень. В обмін на це компанія здобула перемогу у тендері з обслуговування автодоріг, інформують у НАБУ.

Усі підозрювані на той момент були на посадах. Їхні імена не назвала жодна зі структур. Діючим головою ОДА 2017 року був Валерій Головко, а його першим заступником Андрій Пісоцький.

Ексголову ОДА підозрюють за двома статтями кримінального кодексу – це «Підкуп особи» та «Шахрайство в особливо великих розмірах». За цими ж статтями вручили підозри співучасникам – заступнику та раднику.

Мова йде про Валерія Головка, його першого заступника Андрія Пісоцького та радника Олександра Літвінова. Так, за повідомленням САП, в серпні 2017 року голова ОДА, за пособництва своїх першого заступника та радника, висловив прохання надати та одержав від підприємця неправомірну вигоду в особливо великому розмірі. За 176 тисяч євро, що складало понад 5 млн грн, голова обіцяв забезпечити перемогу компаній підприємця у тендерах, укладання з ними договорів експлуатаційного утримання місцевих доріг та оплати наданих послуг з бюджету.

У листопаді, не виконавши обіцянку, посадовець, діючи спільно зі своїм першим заступником та радником, повторно висловив прохання у наданні неправомірної вигоди. Як результат, у грудні 2017 року він отримав від того ж підприємця за вчинення тих самих дій автомобіль Mercedes-Benz люкс-класу вартістю понад 7,5 млн гривень — як подарунок на свій день народження.

Крім того, у межах розслідування встановлено, що у січні 2018 року посадовець отримав від того самого підприємця позику, яку повністю повертати не став. Зокрема, йому надали 85 тисяч євро, що станом на день одержання становило близько 3 млн гривень. Голова ОДА повернув лише 50 тисяч доларів й лишив собі близько 1,7 млн гривень.

Дії Валерія Головка кваліфікували за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368 КК (одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі) та ч. 4 ст. 190 ККУ (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою).

Аналогічні повідомлення про підозру, але з додатковою кваліфікацією за ч. 5 ст. 27 КК (Пособництво), цього ж дня вручили й обом співучасникам — Андрію Пісоцькому та Олександру Літвінову.

«Антикорупційна правда»