рус   укр

Соцсети

НАБУ розшукує юриста Андрія Довбенка, котрий допомагав корупційним оборудкам в АРМА

НАБУ розшукує юриста Андрія Довбенка, котрий допомагав корупційним оборудкам в АРМА

НАБУ повідомило, що оголосило у розшук юриста Андрія Довбенка, який допомагав корупційним оборудкам в АРМА. Про це повідомляє бюро.

Раніше власнику низки юридичних компаній заочно повідомили про підозру у вчиненні злочинів, кваліфікованих за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК.

До цього підозру  висунули генеральному директору ДП «СЕТАМ» Вишньову (обіймав посаду у період травень 2016  — лютий 2020).

Ще двом учасникам ОЗГ – голові АРМА (2016-2019 ) та начальнику управління менеджменту активів центрального апарату АРМА (2018-2020) – повідомили про підозру у махінаціях з арештованим майном АРМА раніше. Також 29 грудня про підозру повідомили директору приватної компанії, підконтрольній організатору ОЗГ (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК). Поки у схеми було задіяно 11 осіб.

Організатор ОЗГ упродовж 2017-2018 рр. запропонував голові АРМА запровадити корупційну схему з реалізації арештованого майна. Як людина, яка впродовж кількох років мала опосередкований вплив на формування та реалізацію державної правової політики Міністерства юстиції , саму АРМА, ДП «Сетам», організатор був добре обізнаний зі специфікою цього напрямку діяльності Агентства. Він розробив план, який передбачав установлення контролю за всіма етапами: від моменту передачі речових доказів АРМА до їхнього продажу по заниженій вартості на підконтрольному торгівельному майданчику підконтрольним компаніям.

Голова АРМА пристав на пропозицію організатора ОЗГ. Із-поміж іншого, він забезпечив ухвалення необхідної нормативної бази, яка дозволила створити видимість законності маніпуляціям із арештованим майном в інтересах ОЗГ. Одним із них став конкурс із відбору торгівельного майданчика, за умовами якого перемогу в ньому могла здобути лише одна структура – ДП «СЕТАМ», генерального директора якого організатор також залучив до складу ОЗГ. Той міг забезпечити проведення електронних торгів з метою реалізації речових доказів по заниженим цінам, у яких створити умови для перемоги заздалегідь визначених юридичних осіб.

Директор приватної компанії надавав правову допомогу та забезпечував участь у торгах ДП «Сетам» підконтрольних ОЗГ приватних товариств для створення видимості конкуренції.

Так, учасники ОЗГ у складі чотирьох осіб, разом із ще сімома встановленими учасниками схеми  впродовж 2019 року щонайменше чотири рази успішно реалізували корупційну схему з продажу арештованого майна за заниженою вартістю.

«Антикорупційна правда»