рус   укр

Соцсети

Нардепа від «Слуги народу» Олександра Гайду визнали винним у корупції

Нардепа від «Слуги народу» Олександра Гайду визнали винним у корупції

Печерський райсуд Києва оштрафував на 3,4 тис. гривень депутата Верховної Ради від «Слуги народу» Олександра Гайду за конфлікт під час відвідування кафе «Штрудель» в Одесі.

У матеріалах вказується, що Гайду вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: користуючись наданими йому депутатськими повноваженнями, у порядку ст. 16  закону «Про статус народного депутата України» звернувся до ДСНС з депутатським зверненням, до Одеського міського голови з депутатським зверненням та до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з депутатським зверненням, у яких порушувались питання, що становили його приватний інтерес.

Судовим розглядом встановлено, що 24 грудня 2021 року у закладі по вул. Фонтанська дорога, 57А між Гайду та невідомою жінкою з однієї сторони та працівниками кафе з іншої сторони, виникла конфліктна ситуація щодо відмови в обслуговуванні у зв’язку з відсутністю у відвідувачів закладу відповідних COVID-сертифікатів.

Після конфлікту Гайду звернувся до ДСНС, мера Одеси та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яких просив перевірити роботу кафе та у разі наявності підстав вжити заходи реагування, а також надати інформацію про підприємця, який здійснює свою діяльність у закладі та наявність у нього відповідних дозвільних документів.

Суд встановив, що запитувана у депутатських зверненнях інформація була потрібна особисто Гайду, що вказує на його приватний інтерес.

Приватний інтерес народного депутата вступав у суперечність із його службовим повноваженням (правом) щодо депутатського звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, об`єднань громадян.

Суд визнав Гайду винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП. На даний момент Гайду оскаржує рішення суду.

«Антикорупційна правда»