рус   укр

Соцсети

Поплічники окупантів: чому ринок «7-й кілометр» досі не націоналізували?

Поплічники окупантів: чому ринок «7-й кілометр» досі не націоналізували?

Ринок «7-й кілометр» – поплічники окупантів. Цей бізнес вже давно привертає увагу ЗМІ, громадськості та незалежних журналістів-розслідувачів своїми скандалами, фінансуванням тероризму, купівлею судових рішень, а також незаконним виведенням десятків мільйонів гривень.

Чому «7-й кілометр» досі не націоналізований? Це питання цікавить багатьох, особливо в умовах повномасштабної війни. Як може в такий складний для України час головний одеський ринок «годувати» терористів «ЛНР», роблячи скандальні угоди?

Начебто тему приглушили останнім часом, але раптом днями сталася резонансна подія, яка знову прикувала увагу до «7 км» багатьох мас-медіа. На узбережжі Одеси знайшли мертвим екс-співвласника цього скандального ринку Віктора Добрянського-молодшого, який з минулого року був у розшуку. Що відомо зараз?

23 січня у ЗМІ з’явилася інформація про те, що загинув онук засновника ринку «7-й кілометр». Його тіло виявили на одній із одеських трас уранці.

Відомо, що напередодні він відпочивав в одній із саун, розташованих на пляжі, але пішов звідти лише у кросах та спідній білизні. Наразі правоохоронні органи з’ясовують причину його смерті.

Примітно, що саме цей бізнесмен, який загинув, претендував на те, щоб стати власником цього промтоварного ринку.

Ще один важливий момент. Вже понад півроку підприємець був у розшуку за статтями 205-1, 206-2, 209 Кримінального Кодексу України. Йдеться про цілий список звинувачень: протизаконне заволодіння майном компанії, відмивання майна, яке було отримано злочинним шляхом, а також підробка реєстраційної документації.

Як повідомило видання «Думська», слідчі з’ясували, що бізнесмен, змовившись із невстановленими персонажами, підробив договір про купівлю-продаж фірми «Віктор Д». Саме цій компанії і належить скандальний ринок «7-й кілометр». Тоді власником компанії була мати Добрянського.

Наразі «7-м кілометром» володіє підприємець Володимир Галантерник. І цей персонаж також ховається від правоохоронних органів, оскільки він є фігурантом так званої «одеської справи». Зараз він живе у Великій Британії, ховаючись від слідства. Загалом Санта-Барбара відпочиває. Все це вже скидається на якийсь кримінальний бойовик.

Як ринок «7-й кілометр» купив судове рішення, щоб приховати скандал із виведенням активів на рахунки ЛНР на суму 23,5 мільйона гривень

Ще наприкінці 2015-го року Дарницьким райсудом столиці було ухвалено скандальне рішення, яке вразило багатьох. Тоді суд визнав статтю, яку опублікувало авторитетне видання «Цензор», яка не відповідає дійсності, а також ганьбить репутацію товариства з обмеженою відповідальністю «Промтоварний ринок» («7-й км»). Цікаво, скільки відвалило керівництво підприємства за таке судове рішення? Очевидно пристойну суму з багатьма нулями.

У тому самому розгромному матеріалі йшлося про те, що цей популярний в Одесі ринок проводив скандальні угоди, пов’язані з фінансуванням окупантів у ЛНР. Сума виведених активів на рахунки тимчасово окупованої території ЛНР групою Іванющенка, яку озвучили журналісти у статті, становила 23,5 мільйона гривень.

Одним із учасників цього схематозу щодо фінансування терористів був Олександр Кіфак, німецький консул в Одесі. Саме він тоді займався юридичним супроводом того самого скандального договору на 23,5 лями, подробиці якого і спливли в ЗМІ.

Йдеться про угоду між керівництвом ринку та товариством з обмеженою відповідальність «Луганська вугільно-збагачувальна компанія», внаслідок якої на рахунки окупантів було відправлено понад 23,5 млн гривень. Певна річ, що робилося це не безпосередньо, а через банківську структуру «ТК Кредит», де були рахунки цих двох компаній, а фінансові операції проводилися в рахунок проплати акцій громадського акціонерного товариства «Ясная поляна».

Все це виглядало ще скандальніше за рахунок того, що юридичною стороною договору займалася компанія А.Кіфака «АНК», яка числиться в 8 списках санкцій і проходить за 159 судовими документами.

Як повідомляли слідчі, Іванющенко з Кіфаком та іншими спільниками, здійснюючи такі угоди, протягом тривалого часу займаються фінансуванням терористів та незаконних формувань ЛНР/ДНР, підтримуючи окупантів під час повномасштабної війни в Україні.

Що відомо про винесене судове рішення

У листопаді 2015-го року Дарницьким райсудом столиці було винесено рішення щодо позову керівництва «Промтоварного ринку» до головного редактора «Цензора» Ю.Бутусова. Вимога за позовом була задоволена і розгромна стаття на сайті була визнана судом недостовірною, а також такою, що ганьбить ділову репутацію того самого ринку. Але при цьому сам Бутусов зовсім не поспішав давати спростування резонансного матеріалу на сайті і на нього навіть кілька разів накладали штрафи за те, що той не виконував дане судове рішення.

Ось текст цього рішення.

Примітно, що насправді це була далеко не одна стаття. Тоді в інформаційному полі було багато публікацій на різних джерелах, які повідомляють, що група Іванющенка (Єнакіївського) через «7-й кілометр» фінансує тероризм.

Крім того, є ще ряд інших інформативних матеріалів і на самому «Цензорі». Рекомендуємо ознайомитись.

— «7 км» – «ринок розбрату»? Ми повністю погоджуємося з назвою цього журналістського розслідування. Подробиці про корпоративні війни та детективну історію навколо цього ринку читайте за посиланням.

– «Час очистити «7-й кілометр» від бандитів Юрія Єнакієвського»? І це абсолютно точно, давно настав час це зробити.

Так, у статті було опубліковано вимогу розібратися з кримінальними схемами бандитів та вимогу посадити винних у в’язницю, а також очистити «7-й кілометр» від мафіонних кланів Януковича та олігархату.

Докладніше – за посиланням.

— «25 нардепів вимагають очистити ринок «7-й кілометр» від банді Юрія Єнакієвського»

Подробиці про схеми Іванющенка на «7 км» — читайте в ще одному матеріалі «Цензора».

Враховуючи все вищесказане, назріло головне питання. Чому за стільки років афер та схем, які банда Іванющенко творить на «7-му кілометрі», фінансуючи та підтримуючи окупантів, скандальний ринок досі не націоналізовано? Давно пора!

Далі буде.

«Антикорупційна правда»