рус   укр

Соцсети

Про поломки в пралках

Скрип, шум і стукіт, що супроводжує машинне прання, може вказувати на розвал підшипника. Для підтвердження версії рекомендується перевірити барабан на люфт методом похитування в стані. Думки про те, що агрегат і так ще трохи послужить краще відкинути, оскільки пізніше, можливо, доведеться міняти вже не підшипник, а машинку, особливо якщо відбудеться заклинювання і згорить двигун.

Чому ламається підшипник

Проблема зароджується, коли починається зношування сальника. Насичена активними речовинами вода поступово просочується, вимиває з підшипника мастило та активізує корозію. Іржування і осідає хімія досить швидко призводять до виходу вузла з ладу, після чого залишається один вихід — заміна. Ремонт пральних машин із заміною підшипника вважається капітальним, тому що вимагає повного розбору виробу і під силу тільки досвідченому умільцю.

Купуються нові запчастини після визначення маркування зношених деталей. Міняти підшипник і сальник слід разом, використовуючи при цьому мастила для пральних машин, що не роз’їдають гуму, інакше через рік-два проблема повториться.

Різні машинки – різна складність

У пральних машинах з вертикальним завантаженням барабан утримується підшипниками з двох сторін, а в горизонтальних машинках — з однієї, отже, навантаження на підшипники в перших менше і баланс кращий.

Поломка підшипників у вертикальних машинах зазвичай обумовлена чимось серйознішим і має вторинний характер. Їхня заміна спочатку проводиться з боку без шківа. Ремонт обов’язково супроводжується очищенням посадкових місць і суворим дотриманням положення підшипника і сальника, щоб уникнути мінімальних перекосів.

У машинах горизонтального завантаження підшипник запресований у бак, тому після розбирання працювати доведеться саме з ним. Видаливши сальник викруткою необхідно обробити пошкоджений вузол глибокопроникним мастилом, наприклад, WD-40, і продовжити роботи через 20-30 хвилин. Оскільки в бак вмонтовані два підшипники, першим простіше видаляти незаржавілий, що знаходиться зовні. Нові запчастини вставляються після очищення всього бруду круговими ударними рухами. Для спрощення посадки на зовнішню обойму нових підшипників наноситься трохи мастила. Своє остаточне положення у баку підшипник займає до встановлення на барабанний вал.

Замовляючи ремонт пральних машин із заміною підшипника в нашій компанії, достатньо назвати лише марку пральної машини, а підбір комплектуючих майстри виконають самостійно. Ми знаємо чимало випадків фатального ремонту, тому пропонуємо допомогу малодосвідченим, що набагато дешевше, ніж вимушене придбання нової пральної машини.