рус   укр

Соцсети

Репресії проти патріотів: мер Конотопа заступився за міського голову Бурині, затриманого за «політичним замовленням»

Віктор Ладуха

Артем Семеніхін переконаний, що Віктор Ладуха належить до людей, які довели свій патріотизм вчинками, а не словами. Переслідування мера Бурині він вважає спробою розправитися з патріотом “під шумок” боротьби з п’ятою колоною.

Мер Конотопа розповів, що познайомився з колегою з Бурині у 2014-му році – на Майдані Незалежності під час подій Революції гідності. Відтоді Віктор Ладуха, за його словами, неодноразово доводив свою відданість народу та батьківщині.

“Я знаю його як людину, яка ніколи не боялась говорити правду. Яка від душі та серця допомагала Майдану, я особисто це бачив. Хоча він далеко не бідна людина, він був на Майдані у найгарячіші дні. Потім коли почалась війна у 2014-му році я особисто два автомобілі, які він передавав із свого фермерського господарства, пригнав до 92-ї бригади, де я проходив службу добровольцем. Потім, коли у нас у Конотопі регіонали хотіли взяти реванш, він стояв поруч зі мною”, – розповідає Семеніхін.

Зазначимо, Буринського міського голову, його заступника Євгена Базиму та депутата Буринської міськради Олександра Гудименка затримали 28 квітня. Прокуратура вручила всім підозри у “колабораційній діяльності”. За версією слідства, чиновники забезпечували російських окупантів матеріальними ресурсами. Натомість, мер Конотопа стверджує: точно знає, що Віктор Ладуха не співпрацював із загарбниками.

“Він міг виїхати будь-куди, навіть за кордон, він міг це зробити. Він не поїхав та залишився на місці, і він допомагав своїй громаді, коли його розшукували окупанти”, – каже Артем Семеніхін.

Міський голова Конотопа розповів, що Ладуха навіть мав план знищити моста через річку Сейм, щоб зірвати постачання угруповання російської армії. Домовився з місцевою теробороною, у якої хотів взяти вибухівку. Але в останній момент приїхали невідомі люди у масках, вилучили фугаси та автомобільний причіп, і зникли у невідомому напрямку. Цим людям, як вважає Семеніхін, нині вигідно, щоб мер Бурині мовчав.

Сам Віктор Ладуха відкрито заявляв про можливу співпрацю з окупантами місцевої поліції, а також – окремих депутатів Буринської міськради – Євгена Рябоконя, Сергія Міненка та Андрія Гусака. Після звільнення міста від окупантів подав заяву до СБУ, де виклав усі факти і приклав відеозапис, на якому росіяни вантажать невідомі пакунки до приміщення Буринської поліції.

“Ті агенти, які були дотичні до “Партії регіонів”, Компартії, їхні помічники, які зараз добралися до влади, вони зараз намагаються під шумок патріотизму, під шумок боротьби з п’ятою колоною, влаштувати такі собі репресії проти патріотів, проти людей, які дійсно все життя доводили своїми діями, не просто словами, любов до України і бажання, щоб наша країна розвивалась”, – каже Артем Семеніхін.

Зазначимо, що в останні роки мер Бурині мав конфлікт із народним депутатом від “Слуги народу” Максимом Гузенком. Той за безцінь обробляє на території ОТГ майже півтори тисячі гектарів землі. Віктор Ладуха та члени його команди намагалися забрати угіддя на користь громади та через аукціон отримати за них справедливу ціну. Гузенко, як заявляв сам Ладуха, причетний до низки спроб усунення міського голови від влади. Зокрема, через визнання за допомогою суду незаконним обрання Віктора Ладухи мером.

Довідково: Віктор Ладуха очолює Буринську ОТГ з 2017-го року, у 2020-му році був переобраний. Він – учасник двох Революцій – Помаранчевої та Гідності, відомий волонтер – допомагав українському війську з початком російської агресії ще з 2014-го року, напряму – 58-ій бригаді ЗСУ імені Гетьмана Івана Виговського, яка була створена на Сумщині. Він є вірним Православної Церкви України, багатолітнім ктитором храму святих мучениць Віри, Надії та Любові та матері їх Софії ПЦУ.

«Антикоррупционная правда»