рус   укр

Соцсети

Шахраї масово крадуть в українців гроші за допомогою фішингових сайтів: що це та як не потрапити на гачок

Шахраї масово крадуть в українців гроші за допомогою фішингових сайтів: що це та як не потрапити на гачок

Однією з найпоширеніших схем обману українців є фішингові (підроблені) сайти. Фішингова атака – спроба отримати вашу особисту інформацію, дані карт оманливим шляхом. Найчастіше вони проводяться через SMS-повідомлення, на сайтах, у соцмережах та месенджерах.

Як працюють фішингові сайти, на які не можна переходити, як їх дізнатися і яку інформацію не можна вказувати – пише OBOZREVATEL.

Дуже часто шахраї залучають клієнтів, які хочуть щось купити в інтернеті, докладно розповідають про товар та втираються у довіру. Після цього вони пропонують продовжити діалог на сторонньому месенджері, може бути Viber, Telegram, Instagram і т.д.

Щоб не потрапити на гачок аферистів, не потрібно переходити до месенджерів, оформляти угоди з використанням доставки, з якою працює сайт, а також слід перевіряти адресу самого сайту. Справа в тому, що аферисти часто створюють підроблені версії сайтів, і на вигляд вони можуть бути справжніми, але головне – посилання. У випадку OLX якщо це olx-ua.us, olx.cx. olx.ua.biz, olxua.xyz, будьте певні, що сайт – липа. Ці версії сайту: основна – olx.ua; мобільна версія – m.olx.ua; магазин – name.olx.ua.

Що цікаво, жертвою цієї схеми може стати не лише покупець, а й продавець. Псевдопокупець посилає людині, у якої ніби хоче щось купити, посилання на сайт (підроблений) для введення даних картки. Після того, як продавець вводить дані банківської картки, шахраї виводять усі гроші.

Шахраї дуже швидко підлаштовуються під реалії і вигадують нові способи під схему з фішингом. Наприклад, під час війни в Україні вони створюють фішингові сайти, подібні до сайтів справжніх благодійних фондів, де нібито можна переказати кошти на підтримку Збройних сил України.

Також на фішингових сайтах можуть вимагати навіть пароль від додатків банків, якими ви користуєтеся, наприклад, як це часто буває, «Приват24». Але слід пам’ятати: ніхто навіть співробітники цих банків не мають права у вас запитувати паролі від банкінгу.

«Антикорупційна правда»