рус   укр

Соцсети

Столичний прокурор Олег Кіпер має дружину з паспортом РФ і літав на Новий рік у відпустку за кордон

Столичний прокурор Олег Кіпер має дружину з паспортом РФ і літав на Новий рік у відпустку за кордон

Голова Київської міської прокуратури Олег Кіпер на новорічно-різдвяні свята їздив у 10-денну відпустку за кордон. Його дружина має діючий паспорт РФ. Кіпера називають людиною голови Офісу президента Андрія Єрмака.

Про віп-канікули Кіпера повідомили журналісти програми «Схеми». За їхніми даними, Кіпер виїхав з України 29 грудня 2022 року через кордон з Польщею та повернувся 8 січня 2023 року. У коментарі  журналістам він підтвердив, що дійсно був за кордоном у відпустці. Кіпер пояснює це «сімейними обставинами».

Журналісти тричі намагалися уточнити, в якій саме країні він провів відпустку, але Кіпер відмовився відповідати, лише зазначивши, що «відпустка не була святковою чи новорічною».

Цю секретність прокурор пояснив міркуваннями безпеки, оскільки його дружина влітку змінила російське громадянство на українське. Але на даний момент офіційні органи РФ досі обліковують російський паспорт дружини головного прокурора Києва Ірини Кіпер як дійсний.

За час повномасштабного вторгнення Кіпер двічі виїжджав за кордон у приватних цілях. Окрім новорічної відпустки, він їздив у відпустку до Відня у серпні 2022-го нібито з метою лікування.

11 вересня 2020 року Олег Кіпер був призначений на посаду керівника Київської міської прокуратури. До цього призначення Кіпер був позаштатним радником голови ОПУ Андрія Єрмака. Кіпер почав роботу в органах прокуратури у 2001 році.

«Антикорупційна правда»