рус   укр

Соцсети

Викрито корупційні схеми на двох митницях

Викрито корупційні схеми на двох митницях

На Чернівецькій та Одеській митницях ліквідовано злочинні механізми отримання грошей від бізнесменів. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

У Чернівецькій області на корупційних оборудках викрито керівника одного з місцевих митних постів.

«За різні суми хабарів він «гарантував» підприємцям не створювати штучні перешкоди при митному оформленні комерційних вантажів. До протиправної діяльності притягнув двох знайомих як посередників для отримання неправомірної вигоди. Серед них — колишній працівник митниці, який раніше вже притягувався до відповідальності за корупцію», — повідомляють у СБУ.

Співробітники СБУ задокументували факт передачі зловмисникам першої частини хабаря у розмірі 3 тис. дол. за безперешкодне оформлення трьох митних декларацій. Посередника затримали у Києві на одержанні 12 тис. дол. — другої частини хабаря.

«За ці гроші чиновник обіцяв без «зайвих» питань оформити підприємцю оптову партію товарів широкого вжитку», — йдеться у повідомленні.

В Одеській області на організації угод викрито посадових осіб митних постів Одеса-порт та Білгород-Дністровський.

«Зловмисники налагодили корупційну схему отримання грошей від волонтерів, які завозять в Україну гуманітарну допомогу для українських захисників. За хабарі чиновники обіцяли перевізникам не створювати штучні перешкоди при митному оформленні вантажів. Сума неправомірної вигоди становила 500 доларів з отримання транспортного засобу. Співробітники СБУ задокументували кілька епізодів отримання митниками грошової винагороди», — повідомили у прес-службі СБУ.

Правоохоронці затримали головного державного інспектора митного поста Одеса-порт на передачі чергової суми хабаря.

Вирішується питання щодо притягнення до відповідальності інших працівників керівної та інспекторської ланки митного поста.

«Антикорупційна правда»