рус   укр

Соцсети

Топ-посадовця Волинської ОВА Валентина Сушика підозрюють у закупівлі неякісних бронежилетів

Топ-посадовця Волинської ОВА Валентина Сушика підозрюють у закупівлі неякісних бронежилетів

Начальника управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Волинської обласної військової адміністрації Валентина Сушика підозрюють у розтраті  34 млн гривень при закупівлі неякісних бронежилетів та касок. Про це стало відомо з ухвали суду у провадженні по ч.5 ст.191 КК.

Слідство вважає, що Сушик, хибно розуміючи сутність інтересів служби та відчуття кар`єризму, щодо необхідності,в період воєнного стану здійснення процедури закупівлі за бюджетні кошти засобів захисту за будь-яких умов, свідомо допускаючи при цьому порушення , з тим щоб уникнути можливої критики чи інших несприятливих наслідків щодо себе з боку керівництва Волинської ОВА, вирішив використати службове становище, досягнувши попередніх усних домовленостей зі службовими особами ТОВ «БК КБР».

Зокрема, керівництвом Волинської ОВА, за невстановлених досудовим розслідування обставин досягнуто з бізнесменами попередньої домовленості про надання їм переваг в освоєнні коштів обласного бюджету та укладення договорів із закупівлі засобів захисту. Як повідомляли у ЗМІ раніше, контракти з цією компанією були пролобійовані особисто Андрієм Ярмольським, який тоді обіймав посаду заступника голови Волинської ОВА.

Сушик вирішив використати своє службове становище в обхід законів «Про публічні закупівлі», «Про оборонні закупівлі» та постанови Кабінету міністрів  №169 від 28 лютого  «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», підписав контракти, до яких свідомо не було внесено обов`язкових для таких договорів умов щодо якості військової амуніції, чим фактично допустив можливість закупівлі у ТОВ «БК КБР» захисних жилетів в кількості 884 шт. та бойових шоломів wz.2005 в кількості 846 шт., які не відповідають 4 класу захисту згідно ДСТУ 8782:2018 та 1 класу захисту згідно ДСТУ 8835:2019. Він же вчинив умисні дії з передачі вказаного неякісного захисного спорядження військовослужбовцям.  Ці бронежилети виявилися бракованими: прострілювалися кулями калібру 5.45 мм.

Крім того, начальник управління, з метою надання переваг бізнесменам у поставці неякісного товару, за письмовим погодженням службової особи Волинської ОВА, щодо якої в указаному провадженні здійснюється досудове розслідування, без погодження факту попередньої оплати з управлінням внутрішнього аудиту та управлінням економічного розвитку і торгівлі Волинської ОВА, здійснив попередню оплату.

Обґрунтованість підозри  Сушику підтверджується висновком судово-балістичної експертизи № СЕ-19-22/10140-БЛ від 24.05.2022; висновком експерта Львівського НДЕКЦ за результатами судової експертизи військового майна № СЕ-19/114-22/8447-ВМ від 22.06.2022; висновком аналітичного дослідження №14/03-20-08-11/40990651 від 27.05.2022 ГУ ДПС у Волинській області; протоколом випробувань № 21.914 проведених відділом випробувань ДНДІ МВС; протоколом випробувань № 20.300 проведених відділом випробувань ДНДІ МВС; висновком судово-балістичної експертизи СЕ-19-22/10090-БЛ.

Суд постановив помістити Сушика під нічний домашній арешт. Нагадаємо, що  у серпні директору київського ТОВ «БК «КБР» Дмитру Нестеруку також повідомили про підозру по ч.5 ст.191 КК. Директора підприємства оголосили у міжнародний розшук, оскільки він виїхав за кордон. Задля відшкодування завданої злочином шкоди, за наполегливої позиції прокурорів апеляційний суд Волинської області наклав арешт на майно підозрюваного та майно підвідомчого йому товариства на суму понад 25 млн гривень.

Щодо Ярмольского, то прокуратура, своєю чергою, оголосила підозру Ярмольському у сприянні в незаконному переміщенні військовозобов’язаних за кордон.Однак на лаві підсудних Ярмольський так і не опинився. Попри оголошену підозру, якимось чином виїхав до Швейцарії, де відвідав міжнародну конференцію в Лугано з питань відновлення України. ЗМІ пишуть, що Ярмольському придивляються місце в Кабміні, і зазначають, що він нібито допомагає секретарю РНБО Олексію Даніловуборотися з олігархами.

«Антикорупційна правда»