рус   укр

Соцсети

Директора підприємства з Укроборонпрому викрили на корупції

Директора підприємства з Укроборонпрому викрили на корупції

У вівторок, 25 жовтня, НАБУ та САП повідомили директору державного приладобудівного заводу (входить до складу ДК Укроборонпром) про підозру в отриманні 2,44 млн гривень неправомірної вигоди та незадекларуванні нерухомості за кордоном. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Слідство встановило, що директор держпідприємства протягом вересня 2016 — січня 2017 років отримав від осіб, пов’язаних із ТОВ Оптимумспецдеталь, «відкат» більш ніж 2,44 млн гривень за приховування махінацій з безпідставною оплатою за постачання товарів військового набупризначення на користь зазначеної компанії.

Крім того, НАБУ і САП отримали докази, що підозрюваний не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, відомості про квартиру в Болгарії, що належить його дружині. Вартість цього майна на дату його реєстрації у 2020 році склала близько 1,33 млн. гривень (за офіційним курсом НБУ).

НАБУ та САП розслідували низку корупційних епізодів у діяльності ДК Укроборонпром за участю ТОВ Оптимумспецдеталь. Досі слідство встановило дев’ятьох учасників цієї корупційної схеми. З них четверо засуджено, ще четверо – на лаві підсудних. У рамках розслідування цих епізодів встановлено, що за час дії схеми за участю ТОВ Оптимумспецдеталь, ДК Укроборонпром поставлено товарів на суму близько 165 млн грн, при цьому до бюджету не надійшло понад 46 млн грн, з яких 25,77 – податок на додану вартість, 20,63 — податок на прибуток.

НАБУ та САП розслідують й інші можливі зловживання за участю ТОВ Оптимумспецдеталь у співпраці з підприємствами ДК Укроборонпром.

«Антикорупційна правда»