рус   укр

Соцсети

У Києві шахраї заробили 10 млн грн під виглядом послуг працевлаштування в Європі

У Києві шахраї заробили 10 млн грн під виглядом послуг працевлаштування в Європі

У Києві в результаті проведення довготривалих оперативно-розшукових заходів  припинено діяльність злочинної організації з 13 осіб, які тривалий час займались шахрайськими діями під виглядом надання послуг з працевлаштування в Європі. Про це повідомляє прокуратура столиці.

Згідно з матеріалами слідства, у березні шахраї розробили спільний план злочинних дій, направлений на заволодіння коштами громадян України, у тому числі вимушених переселенців та біженців. Організатор створив вебсайт, на якому пропонувалися посередницькі послуги із працевлаштування у ЄС. Спілкування з потенційними заробітчанами здійснювалося через так званий кол-центр.

Після отримання від потерпілих платежу у сумі 250 євро жодних дій, направлених на працевлаштування громадян зловмисники не вчиняли, натомість повністю припиняли з ними зв’язок, а отримані кошти привласнювали. Кошти, отримані від злочинної діяльності, виводилися через численні банківські картки підставних осіб. За попередніми даними, у такий спосіб злочинне угруповання ошукало щонайменше тисячу громадян на суму понад 10 млн гривень.

З метою конспірації своєї діяльності злочинці використовували інтернет-месенджери, умовні слова та вигадані нікнейми. Також злочинне угруповання характеризувалося стійким складом учасників з чітким розподілом функцій.

У межах слідства правоохоронці провели 24 обшуки за місцями мешкання зловмисників та адресами їх «офісів». Під час слідчих дій вилучено понад 100 одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони, банківські картки та чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність. Також вилучено понад 1 млн гривень готівкою, близько 35 тис. доларів  та 12 тис. євро.

Зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 1, 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) КК. Якщо ви стали жертвою аферистів, обов’язково повідомляйте про це за номером телефону 067-650-69-21 (чергова частина Дарницького УП ГУ НП в м. Києві).

 

«Антикоррупционная правда»