рус   укр

Соцсети

У Києві знешкодили банду криптовалютних шахраїв

У Києві знешкодили банду криптовалютних шахраїв

У Києві затримали сімох осіб, які незаконно заробляли кошти на ринку криптовалют. За даними столичної прокуратури, підозрювані для реалізації схеми ухилення від сплати податків використовували ресурси з обміну електронних коштів, які дозволяють користувачам, у тому числі з рф, а також так званих «ЛНР/ДНР», конвертувати готівкові та безготівкові кошти у криптовалюту та навпаки.+

Фінансові операції здійснювалися в обхід вимог українського законодавства у сфері регулювання таких послуг, без відображення відповідних операцій у податковій звітності, ідентифікації клієнтів та сплати обов’язкових платежів до державного бюджету.

За висновком економічно-судової експертизи за період 2017-2020 років такі дії учасників схеми призвели до фактичного ненадходження до бюджету понад 71 млн гривень у вигляді податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Незаконно отримані прибутки вони легалізовували шляхом придбання квартир, земельних ділянок та іншого майна.  Раніше у фігурантів кримінального провадження були проведені обшуки, у ході яких правоохоронці вилучили понад 830 кг банківського срібла у злитках та грошові кошти у сумі близько 50 млн гривень у різній валюті – 830 тис. євро, 470 тис. доларів — та 460 тис. гривень. На вилучені грошові кошти, а також придбане підозрюваними майно – 6 земельних ділянок та 3 квартири, судом накладено арешт та їх передано в управління АРМА. Загальна вартість арештованого майна становить понад 100 млн гривень.

Особам повідомлено про підозру по ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК.

«Антикоррупционная правда»