рус   укр

Соцсети

Українці віддячили італійцям за надання значної допомоги під час війни, яку розв’язала Російська Федерація

Українці віддячили італійцям за надання значної допомоги під час війни, яку розв’язала Російська Федерація

Днями в італійському містечку Пінето, регіону Абруццо відбувся благодійний вечір  під назвою “Grazie, Italia”. Дякую, Італія – це те, що українці говорять італійцям за їх підтримку та надану допомогу під час війни.

Загалом, із лютого місяця Італія прийняла близько 120 тисяч український дітей та матерів, змушених бігти від війни в своїй країні. Зокрема, регіон Абруццо став одним з лідируючих в Італії, не зважаючи на свою, порівняно, невелику територію. Тут, на повне забезпечення та під медичну опіку було прийнято близько десяти тисяч українців.

Благодійний захід організувала однойменна українська Асоціація «Grazie, Italia». Захід підтримали багато український артистів, зокрема – Наталія Бучинська, Володимир Гришко, Міла Нітіч, Михайло Грицкан, гурт «Анна-Марія». Співаки виконали ліричні пісні українською та італійською мовами, на знак виявлення поваги до італійської мови, культури та традицій.

Мер міста Пінето – Роберто Вероккіо виявив особливу підтримку українцям під час війни Росії проти України. За що був віддячений спеціальної почесною нагородою від благодійної асоціації “Grazie, Italia” під час заходу. 
Ведучими вечора стали українська журналістка Марина Чанкова та ведучий Данило Єжгуров. Захід проводився українською та італійською мовами.
Мета вечора – підтимати благодійний фонд «Мама і немовля», який протягом багатьох років надає допомогу дітям з фізичними та ментальними вадами. З початком російського вторгнення цей фонд почав працювати і в Європі, зокрема в Італії.

«Мама і немовля» зміг врятувати життя сотням важко травмованих дітей. Серед них і Кирило Дев’ятко — одинадцятирічний харків’янин, на очах якого снаряд вбив його маму. Сам Кирило отримав десятки осколкових поранень. В складних війскових умовах харківські лікарі провели екстрену операцію. Але зголом виявилось, що залишився один уламок, який опустився до сонної артеріїї та спричинив інсульт одинадцятирічного хлопця. Операція в Европі стала єдиною можливістю вижити для Кирила. Благодійний фонд «Мама і немовля» зуміли організувати її в Італії та транспортували хлопця приватним авіа-реанімобілем до місті Падова. Хірургічне втручання пройшло успішно. Зараз Кирило знаходиться на реабілітації в італійському містечку Пінето. Кирило зі своїм татом Владиславом стали почесними гостями благодійного вечора “Grazie, Italia”.


Організатори заходу та українські співаки мають надію, що концерти “Grazie, Italia” невдовзі відбудуться в багатьох італійських містах.

«Антикоррупционная правда»