рус   укр

Соцсети

Як львівськи чинуши під час війни зберігають свої мутні «схеми»

Максим Козицький

На днях ми побачили і почули як представники ЛОВА з «праведним» гнівом писали та розповідали про зловживання, які, на їхню думку, наявні у діяльності ГУ ДПС у Львівській області. А у чому ж насправді справа?

Враховуючи наявні дані стосовно надходження податків до бюджету, можна побачити значне їх зростання, а це мільярди гривень. Зокрема, збір до загального фонду Державного бюджету склав понад 12,6 млрд. грн. або +38% до минулого року, а це додатково 3,5 млрд. гривень.

Податку на прибуток підприємств надійшло 1,4 млрд. грн., що на 142 млн. грн. або на 11,4% більше порівняно з минулорічним періодом. І це в період війни!

Надходження акцизного податку з вироблених в Україні товарів виросли у 5 разів!!! Це понад 50 млн. грн.
На 38 відсотків або понад 720 млн. грн. зросли надходження податку на доходи фізичних осіб.
Майже на 40 відсотків зросли надходження військового збору, а це плюс 273 млн. грн.

Якщо ж взяти ситуацію з відшкодуванням ПДВ, то спостерігається дивна річ. При заявлених посадовцями ЛОВА «зловживаннях» податківців, відсоток відшкодованих сум ПДВ до збору скоротився з понад 82% у минулому році до біля 31% у цьому році. У грошовому еквіваленті це плюс понад 2 млрд. грн. у бюджет. Ці цифри свідчать, що податкова почала досить дієво боротись із «схематозом». Зрозуміло, що це дуже не подобається «конвертаторам», на стороні яких чомусь опинився начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Питання чому?

Все тому, що не був перепризначений хабарник та корупціонер Ігор Лазорко – людина з орбіти Віктора Медведчука та Тараса Козака і за сумісністю друг Максима Козицького. Діяльність Медведчука та Козака, у теперішній час досліджується у межах кримінального провадження на предмет державної зради. З цього приводу питання перебування Ігоря Лазорко на керівних посадах в обласній податковій неодноразово піднімалося громадськими активістами.

На даний час в межах кримінального провадження № 62022140010000119 від 25.03.2022 за ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 209 КК України працівниками Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові здійснюється документування фактів протиправних дій посадових осіб контролюючих органів Львівської області, які всупереч інтересам держави, забезпечували фінансово-господарську діяльність комерційних структур фактичними власниками і кінцевими бенефіціарами яких є близькі родичі (рідні брати) підсанкційних Віктора Медведчука та Тараса Козака.

І от що цікаво, захищаючи шахраїв та корупціонерів, М. Козицький звинуватив податкову в незаконному відшкодуванні ПДВ підприємству його батька.

Так, було заявлено, що податкова відшкодовувала ПДВ підприємствам, у яких від 1 до 5 працівників та низька сплата податків. Але ж під цей критерій підпадає і ТзОВ «ЕНЕРГОІНВЕСТ» (бенефіціарний власник Козицький Зіновій) – кількість працюючих в період подачі заявки на відшкодування — 2 особи, сплата до бюджету — 12 тис. гривень, відшкодовано на розрахунковий рахунок – 12,31 млн. гривень.

Тож чому син звинувачує батька в незаконному отриманні ПДВ з бюджету? Щось не поділили?
Крім того, на нараді, за підсумками якої А. Годиком було заявлено про встановлення нібито зловживань податківців з ПДВ, піднімалось питання законності відшкодування начебто ризиковим підприємствам, зокрема ТОВ «УКРПРОМЕНЕРГО РЕСУРСИ».

Зазначене підприємство (із використанням підрядних організацій та залученням більше 100 працівників) здійснює будівництво індустріального парку “Cпарроу Парк Львів”, що розташований у промисловій зоні «Сигнівка» м. Львова загальною площею забудови понад 19 га та прогнозованою площею офісно-складських приміщень – 100 тис кв. м.. При цьому, закладення наріжного каменю під його будівництво здійснювали А. Садовий та безпосередньо А.Годик (офіційний сайт Львівської міської ради https://city-adm.lviv.ua/photos/288572-u-lvovi-urochisto-zaklali-narizhnij-kamin-pid-budivnitstvo-novogo-virobnicho-skladskogo-kompleksu-v-mezhakh-industrialnogo-parku-sparrou-park-lviv).
Називалось також ПОГ «Галичанка — ЛВ» ГО «ОГ» «Новий шлях Галичини» – підприємство осіб з інвалідністю, яке здійснює виробництво м’ясних виробів. Даному громадському обєднанню Розпорядженням ЛОА від 06.04.2021 надано дозвіл на використання податкових пільг.

І після зазначеного ці підприємства чомусь віднесені посадовцями ЛОВА в разряд «ризикових»! Ви можете собі уявити міру цинізму? Чи може це спроба передати сигнал бізнесу, що потрібно «про щось» домовлятись з ЛОВА?

У світлі такої інформації постає питання, чому виникла така ситуація? Чому, все ж таки, М. Козицький так хоче бачити І. Лазорко одним з керівників податкової області? Чому питання можливих «зловживань» податківців з ПДВ виникло зараз, коли державний бюджет у порівнянні з минулим роком додатково отримав біля 2,3 млрд грн ПВД (з врахуванням відшкодованих сум)? Може комусь не вдалося покласти ці бюджетні кошти у кишеню?

«Антикоррупционная правда»