рус   укр

Соцсети

Українські компанії російського бізнесмена Володимира Євтушенкова передали до Фонду держмайна

Українські компанії російського бізнесмена Володимира Євтушенкова передали до Фонду держмайна

В управління Фонду держмайна вперше передані активи, які стягнуті в дохід держави з підсанкційних громадян росії.

Активи передані на підставі рішення Вищого антикорупційного суду. У вересні 2022 року який конфіскував українське майно в одного з найбагатших людей росії Володимира Євтушенкова. Тепер воно переходить в управління ФДМУ, а саме: 17 об’єктів нерухомого майна в Запорізькій області та частки корпоративних прав 5 підприємств розташованих у Києві та Запоріжжі.

Завдяки цьому розпорядженню Фонд держмайна отримав можливість реалізації цих активів через приватизацію та оренду для подальшого спрямування виручених коштів до Державного бюджету на посилення обороноздатності України та соціальну підтримку громадян.

Раніше Вищий антикорупційний суд встановив зв’язок між діяльністю  чоловіка як кінцевого бенефіціарного власника компаній, які займаються виготовленням безпілотних літальних апаратів для російської армії, та фактом використання таких БПЛА під час російської збройної агресії проти України.

Мова йде про  «Український науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування» (34,21%), Запоріжжя; – ТОВ «Науково-інженерний центр «ЗТЗ-Сервіс» (42,09%), Запоріжжя; — ТОВ «Електрозавод-ВІТ» (42,09%), Запоріжжя; — ТОВ «ІТМ-Україна» (59,2%), Київ; – ТОВ «Смарт Діджитал Солюшнс» (59,2%), Київ.

Євтушенков – один з найбагатших людей Росії. Він голова ради директорів і власник 64% акцій АФК «Система». Ця російська корпорація володіє концерном «РТІ Системи», що входить до сотні найбільших оборонних компаній світу, розробляючи для російського озброєння системи управління та зв’язку, радіотехнічне обладнання. Наприклад, концерн «РТІ Системи» Євтушенкова виробляє і постачає Міноборони РФ стаціонарні радіолокаційні станції «Воронеж», які призначені для виявлення та супроводження балістичних і крилатих ракет та інших аеродинамічних об’єктів. У 2021 році компанія «Крондштадт» (входить у АФК «Системи») розпочала серійне виробництво військових безпілотників. Таким чином, суб’єкт несе відповідальність за матеріальну чи фінансову підтримку дій, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

«Антикорупційна правда»