рус   укр

Соцсети

Володимир Продивус: Як кримінальний авторитет водить дружбу із рашистами

Володимир Продивус: Як кримінальний авторитет водить дружбу із рашистами

Володимир Продивус – дуже неоднозначна особистість. З одного боку, він успішний бізнесмен, спортсмен, екс-керівник Федерації боксу України, куратор розвитку цього спорту в нашій країні.

Але з іншого боку, Продивус відомий як кримінальний авторитет, який побудував свій бізнес за «законами» лихих дев’яностих. 1989-го року його навіть засудили на три роки. Але це її не все. Також відомий тим, що, незважаючи на те, що в Україні вже майже рік триває повномасштабна війна, Продивус дружить із рашистами. Що відомо про скандал, який розгорається у ФБУ між Шевченком та Провідусом із рашистом Кремльовим? Про це та інші скандальні подробиці з життя авторитету читайте далі.

59-річний Володимир Степанович родом із міста Шахан у Казахстані. Бізнесмен, меценат, політик, екс-президент Федерації боксу України

Його пов’язують із махінаціями у бурштиновому бізнесі, із «сірими» схематозами з контролю за ринками готівкової валюти. Він входить до «тіньових» акціонерів банку «Софіївський». А крім цього, Продивус ще відомий як кримінальний авторитет з проросійськими симпатіями. Але про все по порядку.

Бізнес та багатство

За словами самого бізнесмена, він заробив свій перший мільйон ще 20 років тому. При цьому вже за кілька років ЗМІ оцінювали його статки у 200 мільйонів доларів. А вже в 2010 році журнал «Фокус» нарахував у підприємця лише 31 мільйон доларів. Примітно, що після цього Продивус не потрапляв до сотні найбагатших українців, але в одному зі своїх інтерв’ю заявив, що зробив це свідомо, аби не привертати до себе папараці.

За даними інформаційного реєстру Opendata, вінницький бізнесмен є власником цілої низки компаній.

І це не рахуючи тих, де він є директором.

Ігри у політику

Продивус – екс-регіонал. Свого часу, а саме десять років тому він подався в політику і став нардепом від регіоналів. Але 2014-го під час Євромайдану він дуже оперативно і вчасно залишив лави скандальної партії.

Двічі депутата було помічено в кнопкодавстві.

Цей період його життя можна підсумувати розслідуванням програми «Гроші» під промовистою назвою «Недепутатська діяльність депутата Продивуса».

Володимир Продивус – відомий у Вінниці кримінальний авторитет

Його називали злодієм у законі та кримінальним авторитетом. Як розумієте, просто так таких статусів ніхто не отримує. Найбільшої кримінальної слави авторитет набрався саме у Вінниці, де зростав, навчався та розпочинав бізнес. У 1989 році його навіть засудили до трьох років в’язниці за викрадення автомобіля та завдання важких тілесних ушкоджень за частиною 2 і 19 статті 123, частини 2 статті 193 і статті 215 Кримінального кодексу УРСР. Він відсидів тоді свій термін у шостій колонії.

У травні 2014 року Продивус засвітився у бандитській перестрілці, яка сталася в лісі Рівненщини.

Місцеві жителі тоді звинувачували його у спробі захоплення бурштинових покладів. Хоча при цьому сам нардеп виправдовувався перед представниками ЗМІ, мовляв, він знаходився там на кшталт з благою метою і заради людей, хотів «поговорити».

Як це було, дивіться у відео.

Дружба з рашистами

У січні цього року, напередодні початку повномасштабної війни, Продивус публічно братався з рашистом Умаром Кремльовим і навіть виклав відео, в якому передав «привіт» українцям та росіянам, назвавши їх «єдиним слов’янським народом»… Без коментарів!

У 2020 році Продивус був присутнім під час подання кандидата в заходи Вінниці від нині забороненої в Україні партії ОПЗЖ – боксера В’ячеслава Узєлкова. І навіть брав участь у розважальній програмі, вистрибуючи на скакалці.

А потім того ж року відвідав «бал у Медведчука», а точніше весілля пасинка кума Путіна.

Скандали авторитета Володимира Продивуса

Цей персонаж встиг засвітитися у багатьох скандалах. І ось лише деякі з них.

— Скандал, пов’язаний з Федерацією боксу України та дружбою Продівуса з розшистом Умаром Кремльовим

Зараз у засобах масової інформації спалахує неабиякий скандал навколо керівного складу ФБУ. Офіційно Володимир Степанович очолював Федерацію боксу України до 15 червня цього року, а на його місце було призначено Кирила Шевченка.

А днями міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт прокоментував конфлікт у ФБУ, яку очолив Кирило Шевченко, але з цим призначенням категорично не погоджуються В. Продивус та вищезгаданий рашист Умар Кремльов.

Детальніше про скандал читайте за посиланням .

До речі, ще дев’ять місяців тому під ФБУ пройшли протести. 14 регіональних федерацій не визнали Продивуса президентом Федерації боксу України.

Продивус та бурштиновий скандал

Ще у 2016-му році спалахнув гучний скандал, пов’язаний з однією з компаній, у яких підприємець є власником та бенефіціаром. Йдеться про товариство з обмеженою відповідальністю «Мостобуд». Тоді Продивуса звинуватили в тому, що він займався незаконним видобуванням бурштину в Рівненській області.

Що відомо про цю компанію? ТОВ «Мостобуд» із статусним капіталом у мільйон гривень. Продивусу належить 41% компанії. Станом на початок 2022 року організація має податковий борг у розмірі майже 1,6 мільйона гривень.

За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, ця компанія числиться в 1575 документах, серед яких достатньо кримінальних справ.

Детальніше про бурштиновий скандал читайте за посиланням .

Ми розповіли лише про деякі скандальні епізоди з дуже насиченого життєвого шляху кримінального авторитету Володимира Продивуса. Насправді таких скандальних історій набагато більше, але за один раз всього не розповісиш: плівки «Мельниченка», бажання приховати будь-яку інформацію про сім’ю, становлення бандита, бізнес-скандали, махінації тощо, тощо.

Далі буде.

«Антикорупційна правда»