рус   укр

Соцсети

Завод соняшникової олії, що належить росіянам, підозрюють у відмиванні коштів

Завод соняшникової олії, що належить росіянам, підозрюють у відмиванні коштів

У Запорізькій області ПАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» та ТОВ «Саноіл-Трейдінг», котрі належать росіянам, фігурують у справі про відмивання коштів. Про це редакції  368.media стало відомо з кримінальної справи.

Слідство встановило, що службові особи органів, які здійснюють контроль за дотриманням податкового законодавства, починаючи з 2017 року по теперішній час створили протиправний механізм з незаконного формування податкового кредиту з ПДВ «ризиковими» та «транзитними» підприємствами шляхом проведенням безтоварних операцій та підміни номенклатури товарів. Зокрема, учасниками організованої групи за участі ФГ «С.Ю. Аграрій», ТОВ «Лаватера-1», ТОВ «Еко Продакшен», ТОВ «Крипторг», протиправно формується податковий кредит в інтересах підприємств реального сектору економіки.

Одним із «клієнтів» протиправних послуг, за версією слідства є ПАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» та ТОВ «Саноіл-Трейдінг».

Печерський районний суд Києва дозволив провести обшуки у фігурантів справи. Зазначимо, кінцевими власниками ПАТ «Пологівський олійноекстракційний завод», якому належить торгова марка олії «Славія», через фірму «Фон Засс аг» є Леонід та Світлана Новікови.

Зараз Леонід має реєстрацію на Кіпрі у місті Пафос, а Світлана в Англії. Донедавна вони були росіянами. Леонід Новіков у 2015 році був головою Белгородської обласної думи від кремлівської партії «Справедлива Росія». У Росії йому належить агрохолдинг «Славія Черноземьє». Напередодні вторгнення Антимонопольний комітет України у січні 2022 року надав Леоніду Новікову дозвіл на придбання акцій кіпрської фірми «Агроєвротрейд лімітед», яка прописана у тому ж Пафосі що і сам Новіков.

Ця фірма пов’язана відносинами контролю з низкою українських компаній: «Торговий дім «Славія, дочірнім підприємством «Ескорт-Агро з іноземною інвестицією», дочірнім підприємством з іноземною інвестицією «Сангрант Плюс», ТОВ «Біо-Рост». Також за даними АМКУ Новіков контролює ТОВ «Сонячне насіння плюс», ТОВ «Био-агро», ТОВ «Саноіл-трейдінг», ТОВ «Телерадіокомпанія «Славія».

Варто зазначити,  у червні артилеристи 43-ї і 45-ї бригад ЗСУ знищили склад боєприпасів та палива окупаційних військ рф на території «Пологівського олійноекстракційного заводу».

«Антикорупційна правда»