рус   укр

Соцсети

Земельний банк Андрія Клюєва: Як тітушки та поліція примножують бізнес зрадника

Андрій Клюєв

Поки наші оборонці успішно знищують русню, в тилу, на півдні Київщини місцеві бандити злигалися з правоохоронцями і разом грабують українців. Про це пише «Київ Кримінальний».

Наприкінці червня речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко повідомив, що колишні голова Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Клюєв та екс-заступник секретаря РНБОУ Володимир Сівкович (він курував путіна, коли той був шпигуном КДБ у Німеччині) створили у Москві так званий політичний офіс, діяльність якого координується п’ятою службою ФСБ (Служба оперативної інформації та міжнародних зв’язків). Саме вона готувала агентурну мережу в Україні, яку задіяли під час масштабного вторгнення орків на нашу землю. За словами Дехтяренка, Сівкович і Клюєв через свої зв’язки підбирають громадян України, яких ФСБ може залучити до підривної діяльності. Вони ж і сформували список лояльних до росії осіб, яких планувалося використати в окупаційних органах влади.

Чудово, що СБУ багато накопала на Клюєва і Сівковича, але чомусь люди, які вели бізнес із цими зрадниками досі є тримачами їхніх активів в Україні. З великою долею ймовірності, саме ці особи перебувають у списку тих, кого окупанти хотіли поставити гауляйтерами на Київщині. Далі мова піде про них і про корупційний спрут, що діє в регіоні. Його злочину діяльність вперто не помічають ні спецслужби, ні ДБР, ні Офіс Генпрокурора, ні керівництво Нацполіції й МВС.

Сергій Панченко – тримач земельних активів Клюєва 

Для широкого загалу ім’я Сергія Панченка маловідоме. Він агробарон не рівня скоробагатьків, які давно у всіх на слуху. Проте аграрний бізнес цього чолов’яги росте, наче на дріжджах. Панченко має плодючі землі на Київщині, Вінничині, Черкащині та в інших регіонах нашої держави. У столичному регіоні найбільший його актив — ТОВ «Узин-Агроінвест». Він здавна працював під «дахом» Клюєва, а коли той накивав п’ятами після Майдану, фактично тримає земельні активи втікача.

Панченко намагається зайвий раз не світитися, але через свій бандитський стиль ведення справ та завдяки членам родини це у нього вдається не завжди. Восени 2016 року таблоїди повідомили смажену новину: колишнього футболіста київського «Динамо» Олександра Алієва відлупцювали бізнесмен Панченко та його охоронці. Виявляється, Алієв, відомий своїми скандальними походеньками, тоді закрутив роман з жінкою на ім’я Людмила, колишньою дружиною Панченка. І ревнивець вирішив влаштувати ловеласу прочухана. Алієв все спростовував. Мовляв, його не били, а олігарх, як він назвав кривдника, сам живе з молоденькою. «Він педофіл», — затаврував бізнесмена екс-футболіст.

Як часто буває, жовта преса швидко втратила інтерес до бійки між публічною особою, себто Алієвим, і маловідомим підприємцем. Тоді журналісти навіть не намагалися покопатися, а хто ж такий той Панченко. Вдруге він потрапив у поле зору медіа завдяки неочікуваній популярності своєї доньки Ірини. Коли «слуги народу» у 2019-му оприлюднили передвиборчі списки, прискіпливі опоненти Зе-команди виявили на 73-й позиції ноунейма Ірину Панченко. Можливо, молодиця і проскочила б до парламенту, серед «слуг» кого тільки нема, якби не пристрасть до фотографування у стилі «ню». Світлини блондинки виклали в мережу і здійнявся хайп. Тоді писали, що її татусь – виходець із Кіровоградщини, бізнесмен із кримінальним минулим. А сама Ірина – випускниця університету імені Тараса Шевченка, відома не своїми успіхами в навчанні, а їздою на дорогому «Бентлі» та участю у тусовках. Одним словом – мажорка.

Після ославлення доньки в пресі, Сергій Панченко вирішив піти з тузів і надав журналістам її резюме. Прекрасне резюме: у графі «досвід роботи» вказаний один рядок – працювала юристом у ТОВ «Торговий дім «Фінпром», а потім приватним нотаріусом. До речі, Ірина Панченко ще й співзасновниця цього торгового дому. Зрештою в парламент вона не потрапила, її зі списків виключили. При цьому не змогли пояснити, як гламурна дівиця туди потрапила. Ще б пак, довелося б визнати, що місця у списку продавалися.

Наступного, 2020-го року татусь вирішив прилаштувати доню в депутати Київської облради. Вже не від «слуг», а від «Батьківщини». Цього разу фокус вдався. Ірина Панченко входить до складу «хлібної» комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного забезпечення та розвитку інфраструктурних об’єктів. А ще є засновницею або власницею цілої низки фірм. Вочевидь, де-факто це фірми її батька. Який просто диверсифікував свій бізнес.

Як діє корупційна схема Панченка і його компаньйонів

У тримача земельних активів Клюєва є діловий партнер Леонід Катаєв. Він засновник і власник майже десятка аграрних підприємств. Катаєв дружить сім’ями з Олексієм Ковбасою, через якого вирішує делікатні питання з правоохоронцями. Ковбаса — заступник начальника райуправління поліції у Білій Церкві. Його батько заробив шалені гроші на спекуляціях навколо поставок сировини та продажу продукції Білоцерківського шинного заводу. Ковбаса-джуніор робить кар’єру в поліції — за рахунок батька можна жити на одну зарплату, а тіньову отримувати за вирішення питань для своїх друзів.

Хто ще у схемі? Секретар Білоцерківської міськради Дмитро Киришун. Панченко купив йому місце у партії «Слуга народу» через «рот Коломойського» Олександру Дубінського, який до вигнання зі складу фракції курував Київщину у Зе-команді. Киришуна у Білій Церкві знають не за добрими ділами, а за кримінальним прізвиськом «Діма-Звєзда». Він організовував тітушок на Антимайдан під куроторством тодішнього голови Білоцерківської РДА Андрія Немни та одного із найбільш авторитетних бандитів міста Олександра Подольського. Обидва куратори нині покійні. Після Революції Гідності Киришун замість тюрми зайнявся агрорейдерством і політикою. Почав розкручувати на Білоцерківщині Аграрну партію під шефством Олега Корбана. Своїх підручних тітушок Киришун направив на «віджим» землі та урожаїв по всій Україні. У тому числі прислужують вони й Панченку.

До речі, цікава і зовсім свіжа історія про Киришуна. У нього є дружок, заступник Білоцерківського міського голови Руслан Руденко. Дуже мутний персонаж: і ресторатор, і семінарист московського патріархату. На початку війни Руденко разом із Киришуном вляпався в гучний скандал – стало відомо про зникнення 100 автоматів та 5000 доз наркотичного знеболювального. Аби «змити ганьбу кров’ю», а насправді просто з переляку, що випруть з крісел та ще й посадять, обидва братка пішли воювати.

Йдемо далі. Через Киришуна Панченко вирішує питання із заступником начальника райуправління поліції у Білій Церкві полковником Сергієм Мерзлюком. «Чесний» поліцейський будує сину — слідчому приватний будинок у центрі Білої Церкви. Кажуть, старий Мерзлюк давно мітить у міністерство. І планує замість себе залишити на посаді синка. Не менш «чесна» і його дружина, Людмила (в народі просто Мальвіна) — голова Білоцерківської РДА. В Білій Церкві подейкують, що тітонька підсиджує голову ОДА Олексія Кулебу. Сімейка Мерзлюків вже і квартирку прикупила у столиці. Народ каже, що на керівну посаду її поставив Киришун. Так само, як і голову райради Василя Зеленського.

Мерзлюки – інваліди Чорнобиля. Містяни пам’ятають поголос, коли виявилося, що ці двоє знаних у Білій Церкві діячів – ліквідатори на ЧАЕС, хоча за віком на момент аварії на атомній станції були школярами. Чого не зробиш заради пільг.

Схема не була б довершеною без зв’язків нагорі. У полковника Мерзлюка є брат Олександр, який тривалий час працює в Манагрополітики, очолює управління внутрішнього аудиту. Він володіє значним об’ємом конфіденційної інформації про агробізнес по країні, то ж має можливість «здавати» агрорейдерам «клієнтів».

Киришун розповідає в колі своїх братків про крутий «дах» — генерала Віталія Ярему. Колишнього Генпрокурора, тісно пов’язаного з кримінальним світом. Насправді Киришун «заливає»: він товаришує з братом Яреми Олександром, на якого генерал записав аграрні активи. У 2016 році були гучні судові розбірки, коли цей Ярема, який значиться власником ПП «Земля Переяславщини» і ПП «Євро-Нива», відсудив 62 га землі на Київщині. Ще б не відсудити з таким впливовим родичем! Так от, Киришун їздить з братом Яреми на полювання та на веселі «паті», а потім нахваляється, який у нього «дах».

І, зрештою, незаслужено буде не згадати про Сергія Князєва. Він не в схемі, але будучи шефом Нацполіції палець об палець не вдарив для припинення діяльності білоцерківських «тітушок». Зараз Князєв будує на Білоцерківщині розкішний маєток на 10 га з приватним зоопарком, а Киришун, Панченко та їм подібні багатіють.

На жаль, в СБУ повторюють помилки поліції часів попередників. Якщо маєте достовірну інформацію про плани, які були у Клюєва, чому б не притиснути до стінки пов’язаних із ними людей, котрі зараз розширюють бізнес зрадника? Ну бо дивно виглядає, коли звучать гучні заяви, але далі них не йдуть…

«Антикоррупционная правда»