рус   укр

Соцсети

Звідки заступник голови фракції «Слуг народу» Павло Халімон взяв мільйони доларів?

Звідки заступник голови фракції «Слуг народу» Павло Халімон взяв мільйони доларів?

Війна війною, а «слуги народу» продовжують кардинально покращувати своє матеріальне становище та житлові умови. Як з’ясували журналісти, заступник голови парламентської фракції президентської партії Павло Халімон купив собі особняк у центрі Києва.

За даними УП, операція відбулася у червні минулого року. Формально власницею особняка біля Ботанічного саду є Анастасія Котеленець, але Павло Халімон постійно проживає в цьому будинку.

Хто така Анастасія Котеленець і що пов’язує її із народним депутатом від «Слуги народу» Павлом Халімоном, з’ясувати не вдалося. Так само як і походження грошей, за які вона придбала особняк вартістю 10 300 000 гривень – пані Котеленець після закінчення МАУП офіційно ніде не працює і в реєстрах суб’єктів підприємницької діяльності не значиться.

Натомість вдалося з’ясувати, що Анастасія Котеленець за рік до покупки особняка – 2021 року – раптово стала земельною латифундисткою у Чернігівській області, яку донедавна курирував Халімон. Вона придбала 45 земельних ділянок на Чернігівщині загальною площею близько 80 гектарів.

Від імені кількох продавців землі діяв Зорій Андрій Васильович. Це співзасновник компанії «Агро-Хаус», директором якої був Павло Халімон.

Крім того, Андрій Зорій був партнером екс-дружини нардепа – Оксани Халімон – по фірмі «Прометей-Газ». Також він став власником фірми «Прометей-Газ 1» після Павла Халимона, коли той пішов до Верховної Ради.

Анастасію Котеленець у цих угодах представляла Ропчан Наталія Володимирівна. Вона працювала помічницею нардепа Павла Халімона та отримувала зарплату з бюджету. Раніше Халімон та Ропчан працювали у Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області (2012) у місті Прилуки.

Ціна купівлі землі виявилася немаленькою: наприклад, за одну ділянку площею 2 гектари Анастасія Котеленець заплатила 29,8 тис. грн, за іншою, аналогічною площею – 30 тис. грн. З походженням цих грошей та ж історія, що і з грошима на купівлю будинку.

Щодо ціни, сплаченої за будинок, то з нею теж не все так просто. Згідно з даними сайтів із продажу нерухомості, будинки поблизу Ботанічного саду аналогічної площі коштують близько 50-60 мільйонів гривень.

Це далеко не перша історія, коли «слуги» набувають елітної нерухомості за ціною хрущовки на Борщагівці. Втім, домовиться про занижену оцінку ніколи в нашій країні не було проблемою, особливо з урахуванням рівня покупців.

Те, що з цією оцінкою погодився продавець, не дивує – ціна угоди впливає на податки під час її здійснення і це звичайна практика – різницю просто доплачують готівкою. Ризики в такому разі падають на покупця — угоду можна скасувати через суд і в такому разі покупець отримає ті гроші, які зазначені в договорі купівлі-продажу. Але, певне, Анастасія Котеленець явно не боїться такого результату. Точніше – Павло Халімон, оскільки в тому, що саме він є власником будинку на Печерську, можна не сумніватися.

Щоправда, особистість продавця теж викликає цікавість – це ієрей ПЦУ Олександр Драбинко, який запевнив, що його ціна цілком влаштовує і він розумів, що підписує.

Щодо Анастасії Котеленець, то вона також проживає в новому будинку. Ось вона на фото з дитиною на руках:

А це Павло Віталійович Халімон біля свого нового будинку веде з кимось переговори:

«Жигулі» на фото не його — він їздить, як і належить «слузі народу», на Лексусі:

Ані сам Халімон, ані «власниця» землі та будинку Котеленець прокоментувати свої покупки та своє ставлення до даних УП не захотіли.

Про Павла Халімона відомо, що це колишній зять колишнього голови Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області. Народним депутатом Халімон став 2019 року від партії «Слуга народу».

Історія його потрапляння в прохідну частину списку дуже романтична, але швидше нагадує ту локшину, яку «слуги» вішали на вуха своїм виборцям, ніж є правдою. За розповідями Халімона, він зателефонував у 2019 році президенту Зеленському, з яким якось випадково грав у хокей, та запропонував свою допомогу. А той включив його до прохідної частини списку «Слуги народу» за №55. Що ж – якщо виборці проковтнули цю маячню, то й ми не заперечуватимемо.

Доповнимо лише тим, що, ставши народним депутатом, Павло Халімон негайно засвітився у скандалі з колишнім нардепом Олегом Дмитренком, з якого вимагав 40 мільйонів гривень за те, що не чіпатиме його бізнес. Дмитренко написав заяву до правоохоронних органів, але результат, як ви самі розумієте, був передбачуваним – «слугу» Халімона прикрила інша «слуга» — колишня Генпрокурор Венедиктова.

Коли за фактом заяви Дмитренка до Венедиктової звернулися детективи НАБУ з проханням розпочати кримінальне провадження, в рамках якого вони збиралися зафіксувати отримання хабара заступником глави президентської фракції «Слуга народу» Павлом Халімоном, та відмовила, і спецоперацію було зірвано.

І ось тепер новий гучний скандал – розслідування УП щодо придбання Халімоном маєтку у центрі Києва за заниженою ціною на підставну особу. У ході якого вийшли на світ інші подробиці діяльності «слуги» Халімона.

Чи зійде йому все це з рук? Відповідаємо з повною впевненістю – так. Тому що «слуга» «слузі» очей не виклює. А незадоволеним рекомендуємо «поржати», адже саме цього хотіли 73% виборців три з лишком роки тому.

«Антикорпційна правда»