рус   укр

Соцсети

Звільнено директора департаменту закупівель Міноборони Богдана Хмельницького

Звільнено директора департаменту закупівель Міноборони Богдана Хмельницького

Директора департаменту закупівель Міністерства оборони України Богдана Хмельницького та заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова звільнено на тлі скандалу навколо продуктів харчування для військовослужбовців. Про це 24 січня повідомила голова комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна у Facebook.

Вона уточнила, що у вівторок заслухала з колегами з комітету доповідь міністра оборони Олексія Резнікова щодо закупівлі продуктів харчування для військових, і представила деякі проміжні висновки.

Як заявив глава Міноборони, харчування військових здійснюється за контрактами, укладеними минулого року.

«Разом з колегами перевіримо документи та ціни. Наскільки я розумію, оприлюднений журналістами документ відповідає додатку до одного з нових контрактів Міноборони, які ще не набрали чинності. Міноборони повідомило, що у цьому та інших контрактах ними виявлено помилки і для їх виправлення проходять перевірки та експертиза цін», — зазначила Радіна.

За її словами, Резнікова не має юридичних претензій до автора журналістського розслідування.

«Водночас звільнено директора департаменту закупівель Міністерства оборони Хмельницького та профільного заступника міністра Шаповалов«, — зазначила голова комітету.

Вона додала, що ціни в контрактах, які ще не набрали чинності і перебувають на експертизах, різні у різних постачальників, проте деякі ціни, справді, відрізняються від ринкових не на краще.

Радіна підкреслила, що держава має змінити підхід до закупівель на тлі ситуації, що склалася.

«Держава не повинна витрачати час і гроші на експертизу цін після укладання угод (і після публічного скандалу чи дійсно виявлення помилки)… Перший крок ми з колегами вже зробили – зареєстрували законопроект №8381 про повернення певної прозорості в оборонні закупівлі», – заявила вона.

«Антикорупційна правда»