рус   укр

Соц мережі

Руслан Тарпан: розшукуваний НАБУ бізнесмен незаконно привласнив об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Розшукуваний НАБУ бізнесмен Руслан Тарпан незаконно привласнив об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Бізнесмен-забудовник Руслан Тарпан, котрого розшукує НАБУ за корупційні справи, привласник об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Одесі. Про це стало відомо із справи ДБР за №62021000000000690.

Мова йде про пам’ятку архітектури національного значення на Приморському бульварі, 7. Вона належала ДП «Одесазовніштранс», що знаходилося у сфері управління Мінекономіки.

Встановлено, що службові особи ДП «Одесазовніштранс» у складі організованої злочинної групи спільно з посадовими особами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та з іншими суб’єктами господарювання не державної форми власності у період 2003-2015 років вчинили розтрату державного майна, а саме приміщень будівлі у центрі міста. Сума збитків, що завдана злочинними діями організованої групи осіб становить понад 500 млн гривень.

Будинок продали Костянтину Крижановському. Останній, за даними слідства, працівник ПП «Ремерцентр», що входять до групи компаній колишнього депутата Одеської міськради, а нині розшукуваного Інтерполом утікача Руслана Тарпана.

Водночас ПП «Строй-систем» (засновником був Сергій Підгайний, начальник управління благоустрою м. Одеси), придбав у держпідприємства стару внутрішньодворову нежилу аварійну будівлю (флігель) площею 357 кв. м за адресою вул. Ольгієвська, 8. Флігель належить до цілісного комплексу триповерхового будинку пл. 715 кв.м по вул. Ольгієвська, 8, що був внесений в список пам’ятників міста. Крижановський згодом продав приміщення Руслану Тарпану за 117,7 тис. гривень, встановило слідство. Окремо ДП «Одесазовніштранс» підписало з Русланом Тарпаном договір купівлі-продажу на внутрішньодворову нежитлову будівлю (флігель) площею 357 кв. м за адресою вул. Ольгієвська, 8 за 2,26 млн гривень.

Однак грошові кошти у сумах 2,26 млн гривень та 2,56 млн гривень (отримані за продаж частини будівлі на аукціоні) згодом було перераховано на рахунок ПП «Строй-систем» за нібито ремонтні роботи. Заволодіння майном держави відбувалося для останнього безоплатно, з’ясували в ДБР.

Далі через залучення кількох ТОВ, видачу векселів, банкрутство ДП «Одесазовніштранс», була реалізована ще одна схема. ТОВ «Реставратор-1946», що теж належить Тарпану, у липні 2008 року пред’явило до ДП «Одесазовніштранс» вимоги як кредитор.

Врешті, компанія Тарпана за рішенням Господарського суду Одеської області (у справі №22/11-10-719) стала власником нежитлової двоповерхової будівлі по вул. Ольгіївській, 8 та 32/100 частини домоволодіння по Приморському бульвару, 7. Після серії спорів у різних судових інстанціях, рішення суду, яке б визнавало право власності ТОВ «Реставратор-1946» на вказане нерухоме майно в рахунок погашення заборгованості було скасовано. Відповідно й підстав для реєстрації такого права власності не було.

Разом з тим, у 2015 році до господарського суду Одеської області надійшов позов ТОВ «Гранд Отель» до відповідачів: ДП «Одесазовніштранс» та ТОВ «Реставратор-1946» про виділ в натурі частки з майна. І врешті, підсумком цього позову стало визнання за ТОВ «Гранд Отель» права приватної власності на домоволодіння на Приморському бульварі будинок 7, загальною площею 1171, 45 кв.м. Це рішення так і не було ніким оскаржено.

ТОВ «»Гранд Отель»», своєю чергою, належить Руслану Тарпану спільно з громадянином росії Рамілем Шайдулліним. Їм  належать насправді три компанії в Одесі, ще “Компас Проект” і “Квартал Руссова”. Скрізь учасником фірм є ТОВ “Інкор-Групп» Тарпан та власне сам росіянин Шайдуллін.

Таким чином, одну з найвеличніших історичних будівель Одеси у розпал війни з росією-агресором контролюють росіянин і утікач, що переховується від українського правосуддя з 2017 року. Хоч, це далеко не єдина будівля, якою заволоділа «група Тарпана».

Нині Тарпан, окрім всеукраїнського розшуку також оголошений у розшук Інтерполом, а Офіс генпрокурора вимагає його екстрадиції з Арабських еміратів.

Справу тривалий час розслідував центральний апарат Державного бюро розслідувань, слідчі якого детально встановили усю хронологію злочину, усіх спільників та організатора. Однак, на етапі готовності вручення підозр та скерування провадження до суду, його миттєво перекинули до місцевої поліції, де усі слідчі заходи зупинилися.

Однак у цьому вересні пройшли обшуки в одеських нотаріусів, що обслуговують мерію (Дмитро Кіт, Олена Криклива, Світлана Позднякова, Оксана Рудницька, Вікторія Гашева, Євген Писаренко, Наталія Чужовська, Олександр Носенко, Ольга Запольска, Ірина Деордієва, Ганна Хома). Усі ухвали вже виносив не Приморський суд міста Одеси, а Личаківський районний суд міста Львів.

“Антикорупційна правда”