рус   укр

Соц мережі

Сергій Пашинський поки що – «збройовий барон», але незабаром на нього чекає сумний кінець

В Україні закінчився період “збройових баронів”, які наживалися на постачанні зброї з чорних ринків Балкан та пострадянського простору. Проте деякі кримінальні постаті, на кшталт Сергія Пашинського, намагаються впровадитись у структуру Міністерства Оборони та залишитися у бізнесі не лише із закупівлями, а й із виробництвом зброї.

Корупціонер Сергій Пашинський

Як повідомляє видання The New York Times у своїй статті про корупційні схеми Сергія Пашинського та його непрозорі доходи від поставок для української армії, пов’язані з компанією “Українська Бронетехніка”, він став головним приватним постачальником зброї в країні.
Стаття детально аналізує схеми постачання через Пашинського та вказує на причини, через які український уряд та президент Володимир Зеленський змушені були звернутися за допомогою до “символу корупції минулого” на початку повномасштабного конфлікту.
Слід звернути увагу на дату публікації статті у NYT – 13 серпня 2023 року, коли у США вже було відомо про призначення нового міністра оборони в Україні. Кандидатуру Рустема Умерова було узгоджено з основними гравцями в США, і українське Міністерство Оборони, очолюване Олексієм Резніковим, стало об’єктом гучних корупційних скандалів, які передували його відставці. Стаття в NYT висловлює явну необхідність зміни не лише Резнікова, а й усунення всіх токсичних фігур, які отримують кошти від США на закупівлю та виробництво зброї в Україні.
Більше того, у розслідуванні NYT також згадується робота сина Сергія Пашинського, Антона в оборонному секторі країни. Стаття натякає, що Антон Пашинський не може обіймати державну посаду у сфері виробництва зброї через корумповані зв’язки батька. За нашими даними, єдина причина, через яку молодший Пашинський досі пов’язаний із держпідприємством, – незавершене розслідування його діяльності у КБ “Промінь” з боку правоохоронних органів. Держаудитслужба веде перевірку роботи КБ “Промінь” на запит правоохоронців. Очікується, що найближчим часом буде оголошено результати розслідування, які, ймовірно, призведуть до усунення Антона Пашинського з посади.

Пашинський знає, що йому кінець

Джерела в Кабінеті Міністрів стверджують, що Сергій Пашинський усвідомлює ситуацію, що склалася, але продовжує намагатися зберегти свій вплив у Міністерстві Оборони через політичні інтриги та медійний шантаж. Одним із прикладів є скандал навколо Дани Ярової, яку контролює Пашинський. Її намагалися призначити заступником Рустему Умерову, але після невдачі Пашинський доручив їй нову місію – розпочати медійну атаку на голову Держаудитслужби Аллу Басалаєву.
Це свідчить про бажання Пашинського змінити Басалаєву на менш незалежного кандидата та зберегти контроль над державним виробником озброєнь, КБ “Промінь”.

Висновки

Сьогодні Пашинський, хоч і став токсичною фігурою для української влади, продовжує керувати постачанням зброї та фактично контролює роботу державного КБ “Промінь”. Тим не менш, ера надмірних доходів Сергія Пашинського від української армії добігає кінця. Йому доведеться або піти вчасно і з власної волі, або мати справу з довгостроковими наслідками. Стаття у NYT є останнім попередженням.