рус   укр

Соц мережі

Шахраї використовують проблеми зі зв’язком для нових злочинних схем

Шахраї використовують проблеми зі зв’язком для нових злочинних схем

Шахраї крадуть гроші з карток українців, користуючись проблемами зі зв’язком. Вони представляються абонентам працівниками компаній-операторів і просять назвати відправлений на телефон код. Про це повідомила заступник директора Української міжбанківської асоціації платіжної системи ЄМА Олеся Данильченко в інтерв’ю Обозревателю.

“Ідея в тому, щоб змусити людину продиктувати той код, який вона отримала від оператора в SMS або повідомленні на месенджері. А якщо людина дає цей код, значить, відбувалася реєстрація в кабінеті мобільного оператора, і для підтвердження входу або реєстрації потрібен код, коли людина цей код розголошує, зловмисник вводить його та отримує доступ до кабінету. Раніше була можливість в особистих кабінетах, ймовірно, вона і зараз є, якщо це неконтрактний абонент, перевипуску SIM-картки, щоб у разі втрати картки можна було віддалено зробити”, – пояснила експерт.

Данильченко повідомляє, що потім людина, яка є справжнім власником номера, не має доступу до своєї SIM-картки, а шахраї мають. І всі підтвердження в інтернет-банкінгу починають надходити на мобільний пристрій шахрая, а справжній власник картки не бачить інформації та не знає, що відбувається.

“Він (власник SIM-карти) просто може подумати, що у нього проблеми зі зв’язком, тому що зараз нікого це не здивує, у нас постійно проблеми з цим. Це така багатокрокова схема для того, щоб на себе, на зловмисника, перевести отримання підтвердження для входу. Тоді вже можна заходити в онлайн-банкінг і проводити якісь операції там, відновлювати паролі та ін. Навіть якщо шахраї не знають паролі від онлайн-банкінгу, але знають якісь дані, наприклад, номер телефону, то за цими даними можуть відновити пароль для входу”, – зазначила Данильченко.

Схема небезпечна, додала експерт: якщо людина втрачає доступ до свого номера і в результаті до онлайн-банкінгу, то шахраї можуть не тільки зняти кошти, які були на тій картці, а також збільшити розмір кредитної лінії, забрати всі обмеження для зняття тощо.

“Антикорупційна правда”