рус   укр

Соц мережі

Скандальний “Слуга народу” Олександр Трухін роками не сплачував податки державі (документ)

Скандальный "Слуга народа" Александр Трухин годами не платил налоги государству (документ)

Його компанія осушила та розорала десятки ставків на Полтавщині, засіваючи їх “втемну”. Пов’язаний із нардепом Олександром Трухіним «Полтаварибгосп» засіяв частину ставок, що йому належать — а це тисячі гектарів — сільськогосподарськими культурами. Про це свідчать результати перевірки. Більше того, із зібраних урожаїв не сплачено жодної копійки до бюджету держави. А це кримінальна справа.

Далі – цитуємо Яна Пругло, головного редактора авторитетного регіонального видання “Полтавщина”:

«… Перевірка виявила, що за 9 років 414 водних об’єктів рибгоспу (Полтавської області) з водою залишилося лише 6. Частина стоїть без води, а решта — засіяна сільськогосподарськими культурами. Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області 3 вересня звернувся до голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького із листом «Щодо передачі гідротехнічних споруд на баланс органам місцевого самоврядування».

У листі, який підписала ст. о. територіального офісу Ірина Таран, йдеться про те, що з наявних в області 2756 штучно створених водних об’єктів (водосховищ, ставків), які враховуються за матеріалами інвентаризації 2010 року, комісіями райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних з гідротехнічними спорудами. Не проведено інвентаризацію 463 водних об’єктів (водосховищ та ставків) та їх гідротехнічних споруд.

Згідно з частково проведеною інвентаризацією у 2019 році, лише 14% гідротехнічних споруд від загальної кількості проінвентаризованих водних об’єктів мають балансоутримувачі. Близько 81% гідротехнічних споруд перебувають у задовільному стані, 4,5% — у хорошому, 11% від загальної кількості проінвентаризованих гідротехнічних споруд перебувають у аварійному стані та потребують проведення ремонтних робіт.

Лист регіонального офісу водних ресурсів голові Полтавської обласної ради

Зокрема, перевірка встановила, що у колишньому Глобинському районі існує невідповідність між інвентаризацією 2010 та 2019 років виявлено здебільшого за рахунок водних об’єктів, які перебувають у користуванні у ЗАТ «Полтаварибгосп». Так, на території Бугаївської, Пронозівської та Святилівської сільських рад на площі понад 7100 га, що перебувають у користуванні ЗАТ «Полтаварибгосп», враховуються 414 водних об’єктів. Під час комісійного обстеження 7 травня 2020 року встановлено, що фактично з водою знаходиться 6 водних об’єктів, площею 806,7 га водного дзеркала, які використовуються за призначенням. Тоді як решта всіх об’єктів — зневоднена і засіяна сільськогосподарськими культурами, хоча офіційно на цих територіях не проводиться процедура літування.

Офісу невідомо, чому землі водного фонду обслуговуються не за цільовим призначенням та чому цільове призначення земель водного фонду не змінено на сільськогосподарське”.

Одним із бенефіціарних власників «Полтаварибгосп» є Наталія Трухіна, мати народного депутата та голови Полтавської організації «Слуги народу» Олександра Трухіна”.

Олександр Мамай, Євген Борзилов, Олександр Трухін, Олег Синегубов та Олександр Біленький

Сам нардеп з 2014 до 2015 року був головою наглядової ради «Полтаварибгосп», проте, за його словами, на добровільній основі.

Далі у листі зазначено, що РДА області ігнорують прохання Офісу завершити інвентаризацію водних об’єктів. Тому з моменту прийняття розпорядження голови ОДА № 127 від 25.02.2019р. «Про стан гідротехнічних споруд водних об’єктів (водосховищ, ставків) на території Полтавської області», органами місцевого самоврядування Полтавської області не взято на баланс жодної гідротехнічної споруди, яка є безхазяйним майном (кінець цитати).

Незаконно осушені та засіяні сільгоспкультурами ставки — це не лише удар по екології та водному балансу цілого регіону. Але й неврахований урожай, що реалізується за неврахований “кеш”. Все це в сумі “тягне” відразу на кілька статей Кримінального Кодексу, звісно, за наявності принципових прокурорів та компетентних слідчих працівників. Але оскільки в Полтавській області правоохоронна система (прокуратура, Нацполіція, СБУ та ГБР, усі разом і кожне відомство окремо) представлена суто символічно — вона тотальна корумпована, розкладена та некомпетентна, боятися Олександру Трухіну варто лише НАБУ.