Гучну корупційну справу щодо закупівель Міністерства оборони під час війни з окупантами на 1,7 млрд гривень у компанії «Танос Текнолоджі» доручили розслідувати скандальному працівнику Офісу генпрокурора Ігорю Чорному. Про це стало відомо із відповідніх ухвал суду по даній справі.
Після початку вторгнення окупантів, з 2 по 18 березня, Міністерство оборони перевело фірмі 1,7 млрд гривень на закупівлю товарів військового призначення: балістичних захисних жилетів, тактичної військової камуфляжної форми та балістичних шоломів. Підрядник купив валюту для розрахунку з нерезидентами за товари критичного імпорту. Однак вартість майна була завищеною, а іноземні резиденти виявились фіктивними.
Згідно з матеріалами справи, тодішній директор компанії Микола Петренко у період з березня по травень 2022 року привласнив 43,16 млн гривень, які були отримані компанією як аванс за договором з Міністерством оборони із закупівлі товарів військового призначення: захисної амуніції, форменого одягу, взуття та продуктових наборів. Порушення встановив Держфінмоніторинг. Гроші перераховували на рахунки п’яти фізичних осіб-підприємців як оплату юридично-консультаційних послуг.
Однак нещодавно ми з’ясували нові подробиці справи. Виявилось, що розслідування доручили прокурору з управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності департаменту нагляду за додержанням законів поліцією та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Офісу генпрокурора Ігорю Чорному. Це пан відомий тим, що відразу через суди блокує кошти компаній у рамках розслідувань кримінальних справ щодо ухилення від сплати податків. Ми вже публікували матеріали про роботу цього прокурора.
Тобто, попри резонансну справу, підозрюваних до цього часу немає. А розслідування йде вже 8-й місяць, проте арешти на рахунки «Танос Текнолоджі» досі накладені.
Схожа історія трапилась з розслідуванням справи корупційних закупівель Одеської мерії під час війни. Мова йде про кримінальне провадження № 12022000000000435 по ч. 5 ст. 191 КК, яке веде головне слідче управління Нацполіції. Мова йде про махінації в Одеському міському оперативному штабі з закупівлями спорядження та військового обмундирування для підрозділів територіальної оборони та добровольчих формувань. Там теж досі немає підозрюваних.
Таким чином, можна зробити висновок, що завдання прокурора не забезпечити невідворотність покарання, а, навпаки, створити умови для створення корупційних умов. Редакція 368.media звертається до всіх постраждалих від діяльності прокурора задля отримання додаткових фактів його корупційної діяльності.