рус   укр

Соц мережі

У Києві чоловікам продавали підробні «консульські» посвідчення для виїзду за кордон

У Києві чоловікам продавали підробні «консульські» посвідчення для виїзду за кордон

Служба безпеки ліквідувала ще одну схему ухилення від мобілізації та незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. На Київщині затримано трьох ділків, які продавали ухилянтам фейкові посвідчення працівників «почесних консульств іноземних країн в Україні». Фігуранти вписували персональні дані своїх клієнтів в «документи» і додавали їхні фотокартки.

За зовнішнім виглядом підробка була високої якості і дуже нагадувала дипломатичні посвідчення встановленого зразка. Придбавши фальшивку, ухилянти використовували її, щоб ввести в оману представників військкоматів та уникнути призову.

Крім того, організатори «схеми» надавали своїм клієнтам поради щодо незаконного перетину кордону з використанням фейкових документів. Вартість усього «пакету послуг» становила 10 тис. американських доларів з одного військовозобов’язаного. За даними слідства, фігуранти виготовляли підробки у підпільній типографії, яку організували на базі виробничих потужностей своїх знайомих.

Затриманим повідомили про підозру за двома статтями КК: ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб); ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 332 (замах на незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

“Антикорупційна правда”