рус   укр

Соц мережі

У Вінниці 10 членів військово-лікарської комісії викрили на корупції

У Вінниці 10 членів військово-лікарської комісії викрили на корупції

У Вінниці ліквідували масштабну схему нелегального виїзду за кордон громадян призовного віку. Про це повідомляють Нацполіція та СБУ.

У результаті комплексних заходів затримано організатора оборудки – посадовця місцевого лікувально-діагностичного центру, який залучив до незаконної діяльності більше ніж 10 осіб. Насамперед чиновників обласної військово-лікарської комісії. За гроші організатор схеми пропонував потенційним призовникам уникнути мобілізації та втекти за кордон на підставі фіктивних документів про непридатність до військової служби за станом здоров’я. Вартість таких «послуг» він оцінював від 3 до 10 тис. доларів. Сума залежала від «складності» діагнозу і терміновості його «встановлення».

Після отримання «замовлення» зловмисник звертався до своїх спільників з місцевої військової медкомісії, які фальсифікували медичні висновки про стан здоров’я їхніх клієнтів. Таким чином вони створювали формальну підставу для «списання» ухилянтів з військового обліку і зняття відповідних обмежень щодо виїзду за кордон.

Співробітники СБУ встановили понад 200 епізодів вчинення злочину з боку організатора схеми та його спільників. Правоохоронці затримали головного фігуранта – посадовця лікувально-діагностичного центру «на гарячому» під час передачі йому нової суми неправомірної вигоди.  Посадовцю повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Крім того, вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій фігуранта за ч. 2 ст. 368 КК.

“Антикорупційна правда”