рус   укр

Соц мережі

Українські податківці допомагають екснардепу Вололдимиру Зайцю та його родичу з росії

Українські податківці допомагають екснардепу Вололдимиру Зайцю та його родичу з росії

У колишнього народного депутата Володимира Зайця з Сумщини, котрий веде бізнес з родичем із російської федерації, найближчим часом можуть виникнути фінансові проблеми. Річ у тому, що наприкінці березня НБУ зобов’язав банки перевіряти та передавати інформацію про осіб, які мають фінансові зв’язки з рф, пише 368.media.

Банки повинні перевіряти не лише клієнтів, а й партнерів та контрагентів щодо походження та контактів з державою-агресором. Щойно банк виявить зв’язок операції клієнта чи його контрагента з окупантами, на нього одразу заведуть спеціальне досьє. Після цього кожна транзакція перевірятиметься двічі та документуватиметься, а інформацію передадуть до СБУ.

До цього часу екснардеп разом з чоловіком своєї доньки, громадянином рф Олександром Буяновим міг займатися економічними махінаціями через злочину бездіяльність керівництва обласного управління податкової служби, яке представляють Кіяшко та Шинкаренко, та лояльність із боку Сумського окружного адмінсуду.

Екснардеп Заєць тісно товаришує з головою суду Сергієм Воловиком, про що ми вже робили окреме розслідування. Останній, власне, ухвалює рішення у справах щодо скасування штрафів податківців. Посадовці, своєю чергою, роблять усе, щоб програвати у судах.


Сергій Воловик

Вирішимо у суді

Останній приклад корупційних схем Зайця та податківців — це агрофірма «Берегиня-Агро». Минулого року звернулася до адмінсуду з позовом щодо скасування штрафних санкцій щодо збільшення грошового зобов’язання по ПДВ на 13,5 млн гривень.

Податківці ґрунтувалися на тому, що господарські операції з  «Гаскойн ЛТД», «Оман Груп», «Теспрод» (раніше  «Гаскойн»), «Хімтехплюс» (раніше «Комерційна фірма «Фабрика органічних добрив») та «Техноблок» були фіктивними. Мова йшла про постачання органічних добрив.

До того ж  фіскали з жовтня 2020 року розслідували справу № 32020200000000056 за ч. 2 ст. 205-1, ч. 3 ст. 212 КК. Вона стала основою для нарахування штрафів.

За даними слідства, власники фірм за допомогою підконтрольних СГД  протягом 2017-2021 років організували схему, спрямовану на ухилення від сплати податків. Мова йде про компанії: «Агрофірма «Берегиня-Агро»,  «Новодмитрівське», «Краснопільське ХПП»,  «НВП «Агробіопродукт», ПСП Онікс, ПП «ВВ Агро», ПП «Новозаводські Аграрні Інвестиції», «Агріс Полісся»,  «ТВК-Агро».

Схема нібито полягала в документальному відображенні оформлення безтоварних операцій з фірмами з ознаками «фіктивності», що призвело до ненадходження до бюджету 7,95 млн гривень.

Мова йшла про:

  • «Гаскойн ЛТД» (код 42220688)
  • «Оман Груп» (код 40881069)
  • «Техноблок» (код 35393728)
  • «Протек Агро Груп» (код 41324751)
  • «Буд Груп Технолоджи» (код 41507174)
  • «Інтрейд Компані» (код 41237664)
  • «Морілтон» (код 42609724)
  • «Нотто Трейд» (код 40639060)
  • «Олл Кар» (код 40874203),
  • «КФ «Фабрика Органічних Добрив» (код 42251009) та ін.

Слідчі вважали, що «Берегиня-Агро» та  «Новодмитрівське» здійснюють списання мінеральних добрив шляхом фальсифікації документів, вказуючи в них «фактичне» їх використання. Це підтверджувалось й допитами колишніх працівників.

Однак у цій справі досі немає підорюваних. Проте вказаними компаніями керують адвокат Віталій Мартиненко (право на свідоцтво зупинено) та Анатолій Лоцман. Останній раніше працював директором в агрофірмі екснардепа Володимира Зайця. На його компанії є теж кримінальна справа ДБР щодо махінацій з коштами. Що цікаво, вона також не доведена до підозр.

Податкова допомогає
Екснардеп Заєць тісно товаришує з головою Сумського окружного адмінсуду Сергієм Воловиком, про що ми вже робили розслідування. Останній, власне, і ухвалював рішення у справі щодо скасування штрафів податківців. Представника Феміди не вразили ніякі доводи податківців, хоча саме їх, окрім кримінальної справи, і не було.

Чому так відбувається? Раніше ми виявили, що головний податківець Сумській області Наталія Кіяшко виявилась колишнім офіційним помічником екснардепа Євгена Балицького. Зрадник є головою голови окупаційної адміністрації Запорізької області.

У судах податкову службу представляє ще одна спільниця Зайця та Кіяшко — пані Ірина Шинкаренко (раніше Ірина Семерня). Остання вже довгий час працює правником у службі. Вона, як і Воловик, забезпечує розв’язання проблем Зайця у судах. Тільки Шинкаренко представляє кожну важливу справу податкової у судах.

На переконання суду, не можуть вважатись доказами нереальності господарських операцій і матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32020200000000056, а саме: протоколи про хід і результати проведення негласної слідчої (розшукової) дії, протоколи допитів свідків тощо.
Рішення Воловика

Ірина Шинкаренко

Пані Шинкаренко зволікає з наданням доказів суду, а також з апеляційним оскарженням програних справ. З листопада справу слухають Другому апеляційному адмінсуді. Хоча скаргу, згідно Кодексу Адміністративного судочинства, треба було подати протягом 30 днів!  Але апеляційну скаргу до суду подали вже після того, як рішення по справі першої інстанції набрало сили. Такі дії пані Шинкаренко мають підпадати під дію ст. 367 ККУ. Чи був у цьому злочинний намір розбиратися мають компетентні правоохоронніоргани

Наступне судове засідання пройде тільки на початку квітня цього року. Тобто це більше ніж пів року після оголошення рішення першої інстанції. Тобто в діях Ірини Шинкаренко  можуть вбачатися ознаки службової недбалості. Так це чи ні — повинно вирішити слідство.

Редакція звертається до всіх, хто постраждав от дій чи бездіяльності Кіяшко, Шинкаренко та Воловика з прохання надавати інформацію щодо їх корупційної діяльності.

“Антикорупційна правда”