рус   укр

Соц мережі

В Києві викрито бізнесмена, підприємства якого платили податки в РФ

В Києві викрито бізнесмена, підприємства якого платили податки в РФ

Київському бізнесмену, який у 2022 році перерахував до бюджету РФ понад 50 млн рублів, повідомлено про підозру в пособництві державі-агресору, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

“Служба безпеки зібрала доказову базу на власника київської торговельної компанії, який причетний до фінансування збройної агресії РФ. Мова йде про бізнес-структуру, яка імпортує і продає в Україні кліматичну техніку зі Східної Азії. За даними слідства, власник цього підприємства є засновником ще двох торговельних компаній у Москві”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що напередодні повномасштабного вторгнення Росії бізнесмен виїхав за кордон і звідти координує свій бізнес, зокрема й на території країни-агресора.

“Саме за вказівкою бізнесмена підконтрольні йому російські компанії продовжили свою комерційну діяльність після 24 лютого 2022 року і перераховували мільйонні суми до бюджету РФ у вигляді податків. Таким чином тільки протягом минулого року він профінансував державну казну країни-агресора на понад 50 млн російських рублів. За даними слідства, фактичне «операційне» управління підприємствами, зокрема в Росії, здійснювала із Києва фінансова директорка столичної компанії фігуранта”, – повідомляють в СБУ.

Оскільки бізнесмен перебуває за межами України, вживається комплекс заходів для його притягнення до відповідальності, а його спільницю планують взяти під варту. Їм загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

“Антикорупційна правда”