рус   укр

Соц мережі

В Одесі викрили псевдоволонтерів ЗСУ

В Одесі викрили псевдоволонтерів ЗСУ

В Одесі зловмисники обіцяли доставити автомобіль військовослужбовцям, якого насправді не мали, і просили гроші на пальне. У такий спосіб були ошукані шістьох довірливих громадян на  загальну суму близько 130 тис. гривень. Про це повідомляє департамент протидії кіберзлочинам Нацполіції.

Поліцейські встановили, що організував шахрайську схему житель Одеси, залучивши до неї двох знайомих. Зловмисники під виглядом волонтерів, які нібито знаходяться за кордоном, телефонували представникам місцевої влади, духовенства, волонтерських організацій, казали, що мають бажання передати безкоштовно на потреби ЗСУ позашляховик і навіть готові особисто привести його до необхідного пункту призначення. В подальшому, спілкуючись з потенційними жертвами, вони просили кошти нібито на паливо або ремонт, аби транспорт доїхав до пункту призначення. Введені в оману громадяни перераховували на вказані псевдоволонтерами рахунки гроші.

Аби потерпілі не мали сумніву щодо благодійних намірів аферистів, під час телефонних розмов ті створювали відчуття, ніби автівка вже в дорозі – шум завантаженої проїзної частини, сигнали транспортних засобів тощо.

У такий спосіб «благодійникам» вдалось ошукати 6 довірливих громадян і заволодіти їхніми грошима у розмірі понад 130 тис. гривень. Кошти вони знімали з банківських рахунків, ділили між собою і витрачали на власні потреби, а з потерпілими переставали виходити на зв’язок. Не дочекавшись обіцяного автомобіля, ошукані громадяни почали звертатися у поліцію.

Поліцейські повідомили фігурантам про підозру, залежно від скоєного, за ч. 3 ст. 190 КК, а саме у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, вчиненому повторно, в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб, та за ч. 2 ст. 209 КК.

“Антикорупційна правда”