рус   укр

Соц мережі

В ОП пояснили нюанси прирівняння корупції до держзради

В ОП пояснили нюанси прирівняння корупції до держзради

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що ініціатива президента Володимира Зеленського про прирівняння корупції до державної зради під час військового стану є логічним кроком з боку держави та питанням національної безпеки. Про це повідомляє LIGA.net.

За словами Подоляка, що ця ініціатива не стосуватиметься сталої антикорупційної інфраструктури в Україні: Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Вищого антикорупційного суду.

“Що можна сказати абсолютно точно: сталої антикорупційної інфраструктури у вигляді НАБУ-САП-ВАКС ця ініціатива стосуватися не буде. Напроти, зміни до Кримінального процесуального кодексу дозволять детективам та прокурорам підвищити ефективність роботи”, – зазначив він.

На запитання, чи дійсно пропонується виключити можливість обрання запобіжного заходу у вигляді застави для підозрюваних у корупції, Подоляк відповів, що суспільство “переповнене” запитом на справедливість, а можливість виходу з-під варти підозрюваних у корупції чиновників у мирний та воєнний час “на емоційному рівні сприймається по-різному”.

“У другому випадку, як “відкупна” та легальна можливість красти. Усунення цієї можливості буде потужною демонстрацією серйозності намірів президентської вертикалі”, – пояснив радник глави ОП.

Він заявив, що “президент надсилає чіткий сигнал чиновникам: займатися клептоманією у країні, що знаходиться у стані повномасштабної війни за власне виживання, є щонайменше клінічним проявом суїцидальних намірів, а фактично – буквально державною зрадою”.

“В цьому плані посилення кримінальної відповідальності за корупційні злочини є логічним кроком з боку держави – більше того, питанням національної безпеки”, – сказав Подоляк.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський запропонує парламенту прирівняти корупцію до державної зради на воєнний час.

“Антикорупційна правда”