рус   укр

Соц мережі

В Україні викрили масштабну схему привласнення коштів МОЗ

В Україні викрили масштабну схему привласнення коштів МОЗ

В Україні викрито злочинну схему заволодіння державними коштами Міністерства охорони здоров’я при закупівлі медобладнання. Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

За даними слідства, група осіб, використовуючи спрощений режим закупівель, спричинений пандемією Covid-19, організувала схему закупівлі медичного обладнання за державні кошти за завищеними цінами.

До складу цієї групи входили службові особи департаментів охорони здоров’я 11 облдержадміністрацій і ряду комерційних підприємств, підконтрольних громадянину рф.

Відповідно до договорів, укладених керівником комерційного підприємства зі службовими особами Департаментів охорони здоров’я облдержадміністрацій, це підприємство поставило за державні кошти 49 апаратів ультразвукової діагностики на загальну суму 86,7 млн гривень, у тому числі 11 апаратів для лікарень Київської області.

Вартість одиниці обладнання коливалася від 1,7 до 1,9 млн гривень. При цьому учасники злочину штучно завищили вартість кожного апарату від 600 до 700 тис. гривень.

Закуплене медобладнання було недоукомплектовано необхідними елементами для можливості збільшення зображення та акумуляторами для забезпечення автономної роботи під час використання.  Збитки спричинені Київській облдержадміністрації становлять 8,5 млн гривень. Загальна вартість збитків державі – понад 31,6 млн гривень. Наразі накладено арешт на кошти підприємства, яке здійснювало закупівлю апаратів.

Колишній уповноваженій особі з проведення закупівель у департаменті охорони здоров’я Київської ОДА повідомлено підозру за фактом службового підроблення (ч. 2 ст. 366 КК).

“Антикорупційна правда”