рус   укр

Соц мережі

Виведену землю “Київміськбуду” у Козині забудували родичі та партнери президента холдингу Ігоря Кушніра

Виведену землю “Київміськбуду” у Козині забудували родичі та партнери президента холдингу Ігоря Кушніра

Виведену землю компанії “Київміськбуд” (на 80% належить територіальній громаді Києва, тобто, по суті, є комунальною) у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра. Про це йдеться у сюжеті Bihus.Info.

Йдеться про майже 2 гектари, які раніше перебували в комунальній власності. На початку 2000-их Київрада передала цю ділянку дочірньому підприємству “Київміськбуду” – “Екос”- для експлуатації та обслуговування бази відпочинку. У 2013-му, через рік після призначення Ігоря Кушніра президентом компанії, базу продали приватній компанії “Лісоргбуд”, створеній за місяць до операції. Серед засновників “Лісоргбуду” тоді була тітка дружини Кушніра Оксани. Землю ж під нерухомістю фірма отримала в оренду. Нині на ній вже звели ряд будинків, власниками яких значиться близьке оточення Ігоря Кушніра.

Так, двоповерховим маєтком на понад 400 квадратів володіє землячка Кушніра Лариса Ільченко, родом з Кременчука. Там Ільченко була зареєстрована як ФОП, займалася “наданням послуг мобільного харчування”, а потім опинилася серед власників “Лісоргбуду” разом з тіткою дружини президента “Київміськбуду”. Будинок недавно виставляли на продаж і оцінили його у 100 мільйонів гривень.

Ще одним будинком на понад 600 квадратів тут на території “бази відпочинку” Наталія Чухлеб – дружина брата Оксани Кушнір.

Третій маєток площею близько 400 квадратних метрів записаний на Володимира Криворучка, також родом із Кременчука. Там Криворучко раніше керував компанією Кушніра, цим же, по суті, займається і нині у Києві – опікується структурами родини Кушнірів.

Ще один Будинок на 450 квадратних метрів записаний на Ольгу Телятник, теж з Кременчука. Чоловік Ольги – Руслан Телятник – з 2016 року очолює дочірнє підприємство “Київміськбуду” – “Київтранспарксервіс 1”.

Наступний будинок на 400 квадратів записаний на Ларису Федорченко з Кременчука.

Жінка є родичкою Руслана Федорченка – депутата Кременчуцької міської ради, а також директора компанії “Расмус” з орбіти Ігоря Кушніра та народного депутата Вадима Столара, який обирався в парламент від ОПЗЖ. “Расмус” у попередні роки “світилася” у київських будівельних скандалах.

У коментарі журналістам Федорченко заявила, що на маєток у Козині заробила самостійно: “Я продала тут квартиру, наследство, мамин дом, квартиру бабушкину… Робили в селі як прокляті, заробляли копєйки, на базарі продавали що вирощували”.

Ще одним маєтком на території володіє Тетяна Фидря з Кременчука. Раніше жінка була серед засновників компаній, які згодом переходили до дружини Ігоря Кушніра Оксани.

Будинок на 300 квадратів записаний на Світлану Кулакову з Харківщини. Жінка не займалася підприємницькою діяльностю, а також ніколи не володіла бізнесом. Втім, її син – Віталій Кулаков – адвокат, який представляв в судах інтереси “Київміськбуду”.

Загальна вартість всіх котеджів тут може перевищувати 3.5 мільйони доларів. Будівельні роботи нині на фінішній прямій і на території журналісти побачили значну активність робітників. Цікаво, що на об’єктах самого “Київміськбуду” в Києві така активність відсутня. Раніше Ігор Кушнір заявив, що компанія змушена призупинити роботи через низку проблем, в тому числі і фінансових – 2022 рік холдинг закінчив з мінусовими показниками. Втім, це ніяк не вплинуло на бізнес дружини Кушніра Оксани, який почав розростатися саме після призначення чоловіка на посаду президента “Київміськбуду”. Він також пов’язаний з будівництвом і нині масштабувався до участі в будівництві об’єктів не лише в Україні, але й у Латвії, Литві, Угорщині та на Кіпрі. Самого Кушніра Михайло Ткач з “Української правди” минулоріч помітив у Відні.

“Антикорупційна правда”