рус   укр

Соц мережі

Види та розміри фотографій: який формат фото вибрати?

Фотопапір для струменевого друкуФотографія є не просто способом сфотографувати будь-які моменти, а й зберегти важливі спогади. Незважаючи на те, що сучасні технології дозволяють зберігати знімки в електронному вигляді, паперові варіанти не втратили своєї актуальності, а лише набули особливої цінності. За допомогою надрукованих фото можна прикрашати інтер’єр, а також збирати сімейні альбоми, які в майбутньому переглядатимуться з особливим трепетом.

Існує безліч форматів, у яких можна надрукувати фотографії. Щоб отримати якісні знімки, потрібно робити правильний вибір. У цій статті розповімо, які є види та розміри фотографій, а також на що слід звернути увагу при виборі формату.

Стандартні розміри фотографій

Існують стандартні формати фотографій, на основі яких і були створені розміри фотопаперу, що мають максимально потрібні параметри для збереження якості знімка. Крім того, у стандартних форматах випускаються альбоми для зберігання фото та рамки. Розроблено міжнародні стандарти форматів фотографій (ISO), які співвідносяться з їх розмірами, при цьому розмір фото в міліметрах та ISO трохи різниться.

Формат 10х15

Формат друку фотографій 10х15 є найбільш поширеним та звичним, оскільки такі знімки можуть використовуватися для вставки як у фотоальбом, так і у фоторамку. Можна зрозуміти, що цей розмір відрізняється від формату ISO (A6) незначно: на 2 мм з одного боку і 5 – з іншого.

Формат 15х21

Даний розмір фото є не менш популярним ніж попередній, а відповідає формату A5. Відмінності за параметрами дуже невеликі: 5 мм і 1 мм. Простіше кажучи, фото 15х21 можна порівняти за розміром з листом зошита. Цей формат є оптимальним для друку портрета у вертикальному положенні, а також сімейного фото у горизонтальному положенні.

Формат 20х30

Цей розмір за форматом можна порівняти з листом A4, різниця становить 6 мм з одного боку і 9 мм з іншого. Головною перевагою друку фотографій у такому форматі є висока якість. Крім того, практично всі сучасні принтери для фотодруку адаптовані під фотопапір формату А4. Зазвичай у такому розмірі друкуються різні постери, а також випускні альбоми, портрети та багато іншого. Можна сміливо сказати, що цей розмір універсальний.

Формат 30х40

Фото розміром 30х40 не настільки популярні, як попередні варіанти, оскільки знайти потрібні рамки для них набагато важче. При цьому виглядають такі знімки дуже ефектно і якісно, тому точно не залишаться без уваги. За форматом вони відповідають A3, різниця з одного боку становить лише 1 мм, з іншого – 9 мм.

Формат 30×45

За форматом фото 30х45 практично відповідає A3, але має великі в порівнянні з ним розміри. Зображення, надруковані на папері такого розміру, виходять яскравими та деталізованими, тому найчастіше на ньому друкуються фото для виставок та інших заходів.

Формат 30х90

Фотографії такого розміру рідко використовуються для оформлення інтер’єру. Найчастіше їх друкують у вигляді постерів та банерів, панорамних знімків чи групових.

Як вибрати відповідний формат?

Щоб правильно вибрати формат, в якому друкуватиметься фотографія, необхідно звернути увагу на наступні параметри:

  1. Ціль. Для вставки фото в сімейний фотоальбом або створення фотокниги ідеальним варіантом стануть знімки розміром 10х15 см. Можна також використовувати квадратні варіанти, які останнім часом стали досить популярними. Для прикраси інтер’єру фотографіями в рамках можна віддати перевагу більшим форматам: 30х40 або 30х45.
  2. Якість. Якщо вихідний знімок має низьку якість, друк великого формату стане недоцільним вибором, оскільки тоді результат вийде розмитим. Рекомендується в цьому випадку віддати перевагу меншим розмірам.
  3. Тип друку. Великі знімки друкуються на плотері широкого формату, а дрібні у фотолабораторії.
  4. Дозвіл. Важливу роль у виборі формату друку фотографії грає роздільна здатність знімка. Якщо цей параметр знаходиться на низькому рівні, рекомендується вибрати менший розмір. Чим вищий роздільна здатність, тим більше може бути формат, при цьому якість буде відмінною.

У світі технологія фотодруку розвинена досить сильно. Можна друкувати знімки як для створення фотокниги та прикраси інтер’єру, так і для просування товарів та послуг за допомогою рекламних банерів. Існує безліч форматів фотографій, що дозволяють друкувати зображення для різних цілей. При виборі відповідного розміру слід враховувати багато параметрів, щоб зберегти прийнятну якість.