рус   укр

Соц мережі

Мер Очакова Сергій Бичков під час війни придбав будинок в Іспанії

Мер Очакова Сергій Бичков під час війни придбав будинок в Іспанії

НАЗК  здійснило повні перевірки декларацій за 2021 та 2022 роки, поданих очаківським міським головою Сергієм Бичковим. За результатами перевірок виявлено ознаки незаконного збагачення на суму понад 12 млн гривень та ознаки декларування недостовірних відомостей на суму понад 3 млн гривень.

Зокрема, встановлено, що під час війни у 2022 році посадовець разом із дружиною набули у власність квартиру в Іспанії площею 122,31 кв. м вартістю понад 5 млн гривень. Крім того, він отримав нібито від матері подарунки у вигляді готівки на понад 12 млн гривень.

Подаровані кошти значно перевищують законні доходи матері, які з 1998 року становили всього трохи більше 580 тис. гривень.

Доходи міського голови Очакова та його дружини із підтверджених джерел також не давали змоги придбати квартиру в Іспанії за рахунок власних коштів.

Більше того, посадовець у декларації, серед іншого, зазначив про зростання у звітному періоді грошових активів на 2 млн грн, законність джерел походження яких не підтвердив під час перевірки.

Під час повної перевірки декларацій встановлено також, що дружина посадовця отримала на свій банківський рахунок понад 300 тис. грн від фізичної особи-підприємця, який неодноразово виконував роботи та надавав послуги для Очаківської міської ради.

Також він повідомив, що ці кошти були отримані нібито на придбання автомобіля для Очаківської міської ради. Ці твердження спростовані під час перевірки. Зазначені кошти дружина витратила на власні потреби, зокрема на придбання одягу.

За результатами встановлених фактів НАЗК склало обґрунтовані висновки за ст. 368-5 (незаконне збагачення) та ч. 1 ст. 366-2 КК (внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації) та направило їх до Національної поліції України.

“Антикорупційна правда”