рус   укр

Соц мережі

Заступник Кличка Костянтин Усов під час війни виїхав на навчання до Гарварду, але… досі не повернувся

Заступник Кличка Костянтин Усов під час війни виїхав на навчання до Гарварду, але... досі не повернувся

Заступник Кличка Костянтин Усов у липні 2022 року виїхав з України до США. За його словами – навчатись у Гарвард. За іншими даними – рятуючись від кримінального переслідування. Усов досі не повернувся додому. Про це пише «Антикор».

Яка з цих версій вірна – питання риторичне. Як риторичним залишається і питання – хто і на яких підставах дозволив перетнути кордон людині не просто цілком призовного віку, а й заступнику голови КМДА з питань самоврядування.

Костянтин Усов в Америці – також велике питання. Чи вчиться у Гарварді чи ні – встановити не вдалося. Тільки, як свідчить його декларація, він є власником фірми Place corp, зареєстрованої у США.

є. Це можуть бути правоохоронці, які розслідують діяльність Усова, пов’язану із поборами з маршрутників Києва. Це можуть бути ті, для кого налагоджував схему поборів із перевізників столиці Костянтин Усов. Це можуть бути навіть ті маршрутники, які бажають побачити його у в’язниці. Але аж ніяк не все суспільство. І мотивація у людей, які чекають на Усова додому, дещо інша.

Маршрутники

За війною скандал уже забули, але нагадаємо, що незадовго до повномасштабного вторгнення було скликано кілька прес-конференцій, на яких перевізники Києва звинуватили Усова у систематичних поборах.

Приватні підприємства «Авен Езер» та ТОВ «Ярослав Авто», які здійснюють перевезення в Києві, повідомили, що «Усов надсилав до них ходоків» в особі свого радника Віктора Сасіна та голови Служби перевезень Віктора Савченка. З вимогою платити по 200 гривень на день із кожної машини. У місяць заступник мера таким чином зміг би акумулювати понад 9 млн гривень. Тих, хто не погоджується, позбавляли ліцензії.

Кияни на цю заяву перевізників відреагували мляво – ніхто маршрутників особливо не любить, користуючись їхніми послугами лише тому, що муніципальний транспорт повністю не покриває ринок перевезень. Але так було до того моменту, коли злетіли ціни на маршрутки. Все просто – додаткова сума у 200 гривень із кожної маршрутки звідкись має взятися. Зрозуміло, що зрештою заплатили кияни – суми поборів просто включили у ціну проїзду. Але було пізно. А потім прийшла війна, і стало зовсім не до цього. До того ж Усов оперативно виїхав до Америки.

Журналіст

Висвітлимо ще одне питання – кар’єру «журналіста-розслідувача», яка, зрештою, і привела Усова до успіху, і який ми згадали вище. Дійсно, Усов починав у цій якості, і його розслідування мали успіх у глядачів. Поки не з’ясувалося, що його «розслідування» – чистої води «замовлення» від конкурентів, які давали Усову все: інформацію, компромат на опонентів, гроші, техніку та проплачували ефіри.

Найгучніший приклад – у фільмі «Лук’янівка. В’язниця №1» Костянтин Усов «розкрив» систему хабарництва та репресій проти ув’язнених у Лук’янівському СІЗО, що спричинило кримінальну справу проти керівництва установи. А потім раптово надбанням громадськості став факт того, що замовили Усову його фільм Лук’янівка. В’язниця №1» співробітники МВС, які банально виборювали посади.

Але Усов вже змінив кар’єру – він подався до політики. 2014 року він виграв мажоритарку по округу №33 у Донецькій області, балотуючись від Блоку Петра Порошенка. Секрет виявився простим – під час парламентської кампанії 2014 року Усова неодноразово пов’язували з екс-регіоналом та колишнім віце-прем’єром в уряді Миколи Азарова – Олександром Вілкулом. Зокрема, наголошувалося, що виборчий штаб Усова був розташований у приміщенні рекламно-поліграфічного центру «Артстайл», до якого мав відношення Вілкул-молодший.

Також у ЗМІ наголошувалося, що низка кандидатів, у тому числі Усов та його головний конкурент Малачевський мали одне джерело фінансування. Говорять, що фактично у високих кабінетах Кривий Ріг був поділений між «БПП» та «Опозиційним Блоком» — 33 округ віддали «БПП», а 31 та 32 – «Опозиційному Блоку».

2020 року політик змінив ВР на привабливіше у матеріальному плані крісло депутата Київради та заступника Кличка.  У відання Усова потрапили маршрутні перевізники та парковки. Де крутиться абсолютно «чорна» готівка.

Про маршрутки ми вже згадували. Але є ще парковки, яких у Києві катастрофічно не вистачає, і їх ніхто не будує. Бо є евакуатори. Які забирають неправильно запарковані автомобілі. Але мало хто знає, що під приводом боротьби з порушниками правил паркування в столиці діє п’ять фірм, які евакуюють неправильно поставлені на стоянку автомобілі.

З одного боку, начебто правильно — а що робити з машинами, що стоять на переходах і тротуарах? Але з іншого боку — це справжня мафія, тому що парковок практично немає, а машини евакуюють без огляду на те, чи порушує водій ПДР, чи ні. І відшукати потім автомобіль дуже непросто, а коштує таке задоволення автовласнику близько двох тисяч гривень. Решту одержують власники фірм, які й займаються цим бізнесом. Причому всі фірми приватні. І їхня кількість суворо обмежена. І підім’яв під себе частину цього бізнесу саме Усов.

Що трапилося у 2022 році і що змусило Костянтина Усова терміново виїхати до Штатів – ми точно не знаємо. Зате достеменно знаємо, що з бідного «журналіста-розслідувача» він за роки депутатства та роботи в КМДА перетворився на вельми небідну людину.

“Антикорупційна правда”