рус   укр

Соц мережі

Фірма, пов’язана з Юрієм Голиком та Валентином Резниченком, отримує мільярди з держбюджету, незважаючи на кримінальну справу

Фірма, пов’язана з Юрієм Голиком та Валентином Резниченком, отримує мільярди з держбюджету, незважаючи на кримінальну справу

Скандал, пов’язаний з ім’ям так званого координатора президентської програми «Великого будівництва» Юрія Голика, набирає обертів.

Після того, як днями виявилося, що Юрій Голик отримав від голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації дозвіл на виїзд з України як водій Благодійного фонду «Пісні, народжені в АТО», до мережі потрапили документи про те, що фірма, пов’язана з Голиком, отримувала величезні виплати із держбюджету, пише “Антикор“.

Йдеться про фірму «Будінвест інжиніринг», зареєстровану на фітнес-тренера та баскетболіста, яка торік отримала з державного бюджету мільярди гривень.

Як повідомив на своєму Facebook народний депутат України Гео Лерос, «незважаючи на розголос про скандальний корупційний асфальтний контракт у 1,5 млрд грн з фітнес-тренеркою Резниченка та Голика, про який стало відомо у листопаді 2022 року, влада Зеленського все одно продовжувала щедро виплачувати бюджетні кошти компанії “Будінвест інжиніринг”, якою вона володіє. Десятки мільйонів гривень виведені з бюджету, навіть більше, укладали нові контракти!».

ТОВ БудінвестТОВ Будінвест

Сума, отримана минулого року з державного бюджету ТОВ «Будінвест інжиніринг», вражає уяву – 1 мільярд 550 мільйонів 342 тисячі 627 гривень та 57 копійок.

Тут уже хочеш чи не хочеш, але мимоволі згадаєш президентський пасаж про те, що «якщо ми фінансуватимемо армію, то ми не матимемо грошей на дороги». А розібравшись із фірмою «Будінвест інжиніринг», цей пасаж сам собою уточнюється: не буде грошей на розкішне життя координатора програми Зеленського «Велике будівництво» Юрія Голика.

Тому що – і про це чудово відомо всім – ТОВ «Будінвест інжиніринг», що щедрою рукою одержують вкрадені (давайте називати речі своїми іменами) в армії гроші, оформлене на двох безумовних «фунтів». За якими стоять відомі у Дніпрі брати Володимир та Леонід Дубинські, яких Україна ось же кілька років ніяк не спроможеться зловити та передати до США, де їх розшукує ФБР, та Юрій Голик із Валентином Резниченком.

Згідно з даними реєстрів, власником ТОВ «Будінвест інжиніринг» значиться Павло Миколайович Чухно:

Чухно Павло Миколайович

Одноосібним «бенефіціаром» він став нещодавно після торішнього скандалу з бюджетними вливаннями у фірму, після якого САП навіть порушила кримінальну справу. Щоправда, на потік грошей із держбюджету воно ніяк не вплинуло – подивіться на документи, наведені вище, та на фінансові результати фірми.

А на момент виникнення скандалу та відкриття кримінальної справи у ТОВ «Будінвест інжиніринг» бенефіціарів було два: згаданий Чухно та Яна Олександрівна Хланта, яку оперативно прибрали із «власників» у листопаді минулого року:

Хланта Яна Олександрівна.jpg

Суть від цього не змінилася – замість двох “фунтів” залишився один. Чому ми стверджуємо, що Чухно та Хланта – звичайні номінали, на яких оформлено ТОВ «Будінвест інжиніринг»? Все просто треба просто знати, хто ці люди.

Річ в тому, що Яна Хланта – це звичайний фітнес-тренер із зареєстрованим ФОПом із зазначенням виду діяльності:

Хланта Яна Олександрівна.jpg

Реклама у соцмережах це підтверджує:

Хланта Яна Олександрівна

Дуже сумнівно, що власниця фірми, яка отримала з держбюджету кілька мільярдів гривень, на дозвіллі за недорого підробляє тренером у спортзалі.

Хланта Яна Олександрівна

Щодо іншого «бенефіціара», Павла Чухна, то він до червня 2020 року був керівником Спортивного клубу «Прометей», власником якого є Володимир Дубинський:

Дубинський Володимир Михайлович_Чухно Павло Миколайович

Крім того, Павло Чухно є співзасновником місцевої федерації баскетболу:

Чухно Павло Миколайович

Водночас в одному з інтерв’ю Володимир Дубинський назвав Павла Чухна «бізнес-партнером»:

Чухно Павло Миколайович

У чому полягає це “бізнес-партнерство” – до кінця незрозуміло: єдиним легальним бізнесом, який мав Павло Чухно, було ТОВ “Сталь-екс”, визнане банкрутом ще у 2012 році:

ТОВ Сталь-екс

Втім, можливо, що Павло Миколайович не просто «фунт», а справді має якусь вагу в мініімперії Дубинських – його родичка Олена Чухно є співвласником Царичанського та Криничанського асфальтобетонних комбінатів, які також є виробниками будматеріалів для «Будінвест інжинірінг» .

Отже, Чухно пов’язаний із братами Дубинськими. До речі, не варто їх плутати із народним депутатом Дубинським, це просто однофамільці. Репутацію вони мають дуже скандальну, а після афери з будівельною компанією у США їх активно розшукує ФБР. Точніше – просить Україну про видачу вульгарних братів із 2019 року. Але влада вдає, що не знає, про кого йдеться.

Щодо Яни Хланти, то вона пов’язана з Юрієм Голиком і (на той момент) головою Дніпропетровської ОДА Валентином Резниченком.

Юрій Голик_Яна Хланта

Як з’ясували «Схеми», Яна Хланта – подруга Валентина Резниченка, багаторічного голови Дніпропетровської ОДА та багаторічного партнера з бізнесу Юрія Голика.

Після скандалу, який спалахнув у результаті публікації «Схем», проти Резниченка порушили кримінальну справу, а в січні цього року йому довелося піти у відставку. Ключовими епізодами цієї справи є діяльність ТОВ «Будінвест інжиніринг», яке отримувало багатомільярдні підряди від держави на будівництво доріг.

Але, як випливає з публікації та Гео Лероса, кримінальна справа була ні чим іншим, як фіговим листком, покликаним заспокоїти громадськість. Ні сам Резниченко, ні брати Дубинські, ні Голик, ні номінали Хланта та Чухно жодним чином не постраждали від так званого «наслідку».

Утім, у Юрія Голика якісь проблеми, можливо, почалися. Як повідомили цими днями ЗМІ, він оформив собі дозвіл на виїзд за кордон.

Але цілком можливо, що цей дозвіл, отриманий від голови Дніпропетровської ОВ Володимира Орлова, послужить не для втечі. А для того, щоби просто впорядкувати фінансові питання в європейських банках, куди виводяться гроші від крадіжки на дорогах. Втім, це ми невдовзі дізнаємось. Цілком імовірно, що батальйони Монако та Куршевель поповняться ще одним бійцем – Юрієм Голиком, координатором програми Володимира Зеленського «Великого крадівництва».

“Антикорупційна правда”