рус   укр

Соц мережі

Зять покійного нардепа Березкіна Андрій Татарченко підозрюється у розкраданні облігацій ТРЦ «Лавіна»

Зять покійного нардепа Березкіна Андрій Татарченко підозрюється у розкраданні облігацій ТРЦ «Лавіна»

Компанії зятя покійного народного депутата Станіслава Березкіна Андрія Татарченка задіяні у махінаціях із облігаціями ТРЦ «Лавіна» на 1 млрд гривень.

Напередодні початку розгляду в суді цієї справи по суті Андрій Татарченко зміг виїхати з України і переховувався за кордоном. Чоловік покинув межі України у січні 2023 року.

Про це йдеться у сюжеті програми «Гроші», яке провело розслідування навколо ТРЦ Лавіна та гучної справи з облігаціями ТРЦ.

Кримінальне провадження за вищезгаданим фактом було відкрите ще в березні 2020 році. За версією слідчих, низка фінансових компаній, використовуючи облігації ТОВ «ТРЦ Лавіна», фальсифікували свої показники та виводили гроші у тіньовий обіг, а сам торговий центр за допомогою випуску цих облігацій отримував збитки і тим самим мінімізував податки.

До недавнього часу у ЗМІ не було жодної інформації про власників компаній, що фігурують у провадженні.

Як вдалося з’ясувати журналістам програми «Гроші» під час аналізу судових рішень – фігуранти справи – одіозні російські олігархи і не менш скандальні українці.

У списку українських компаній, на які був накладений арешт через махінації з облігаціями ТРЦ Лавіна, зокрема, АТ «ЗНВКІФ «ДжіПіМорган» за даними Юконтрол входить до групи «Грінстоун». Засновником «ДжіПіМорган» є Андрій Татарченко – зять нині покійного нардепа регіонала Станіслава Березкіна.

З 2020 року рахунки всіх компаній, що були фігурантами справи про облігації ТРЦ Лавіна, були арештовані. Але 13 січня 2022 року Київський апеляційний суд несподівано арешт скасував. Це дало можливість фігурантам справи знов розпоряджатися своїми коштами.

Як вдалося з’ясувати журналістам, після скасування арешту Андрій Татарченко виїхав з України, якраз перед тим як у справі облігацій «Лавіни» мали початися судові засідання по суті.

Нагадаємо, що справа ТРЦ Лавіни – не єдине кримінальне провадження, де фігурує Андрій Татарченко. Ще з 2016 року державні банки судяться з групою «Креатив», яка колись належала нині покійному народному депутату Станіславу Березкіну та його родині, за повернення боргів перед державними банками.

Цікава деталь: за кордон Андрій Татарченко виїхав на автомобілі ще одного фігуранта вже іншої афери на аграрному ринку, Mimier Trade, Ярослава Гордієнка – свого найкращого друга та колишнього керівника відділу продажів групи “Креатив”.

«Відмивання грошей одержаних злочинним шляхом – це одна зі статей кримінального кодексу у провадженні ТРЦ «Лавіна». Додаємо сюди кредити Ощадбанку, які були виведені в офшор (у справі агрохолдингу “Креатив” – ред.),  і пазл складається. Виходить поки державні банки і правоохоронці в судах намагаються стягнути з дітей Березкіна хоч частину заборгованих мільярдів – фірма  його зятя, який одружений з фігуранткою справи Вікторією Березкіною – вляпується в новий скандал, і виходить з нього сухим із води. Якими можуть бути наші суди коли справа йде про мільйони, чи тим більше мільярди – відомо всім», – йдеться у сюжеті.

Нагадаємо, що за повідомленнями ЗМІ, Андрій Татарченко та його дружина Вікторія Березкіна є фігурантами низки кримінальних справ, що стосуються махінацій навколо агрохолдингу “Креатив”.

У листопаді 2020 року Укрексімбанк заявляв про борг групи “Креатив” перед ним на 4,6 млрд грн. Актуальний борг групи перед «Ощадбанком» складає понад 10 млрд, про що також йдеться у розслідуванні програми «Гроші».

Дочка Станіслава Березкіна Вікторія та її чоловік Андрій Татарченко також брали участь в управлінні агрохолдингом. Наразі їх майно заарештоване.

“Антикорупційна правда”