рус   укр

Соц мережі

НБУ виграв суд у Коломойського на 18 млрд гривень

НБУ виграв суд у Коломойського на 18 млрд гривень

Верховний суд задовольнив касаційну скаргу Національного банку та підтвердив законність п’яти кредитних договорів із ПриватБанком на 18,3 млрд гривень та договорів поруки, які забезпечували їхнє виконання. Про це повідомляється на сайті НБУ у п’ятницю, 7 квітня.

Вказано, що Верховний суд скасував рішення судів нижчих інстанцій, якими було задоволено позов колишнього акціонера ПриватБанку Ігоря Коломойського та визнано недійсними ці договори та його особисте доручення за кредитами.

У НБУ нагадали, що протягом 2008-2015 років за договорами, що оспорюються, надали ПриватБанку кредити для підтримки ліквідності на загальну суму 18,3 млрд гривень.

У 2016 році Ігор Коломойський, який на той час був співвласником ПриватБанку, уклав з НБУ договори поруки, за якими він особисто гарантував повернення банком отриманих кредитів.

Але у травні 2019 року Коломойський подав позов до Господарського суду міста Києва про визнання недійсними цих кредитних договорів, а також договорів поруки. У червні 2020 року суд першої інстанції задовольнив позов колишнього акціонера. Це рішення підтвердив суд апеляційної інстанції. НБУ оскаржив його у Верховному суді, який підтримав правову позицію регулятора.

У квітні 2020 року державний ПриватБанк повністю повернув Національному банку отримані кредити.

“Антикорупційна правда”