рус   укр

Соц мережі

Міноборони за завищенними цінами закупило беспілотники у дружини екснардепа Борислава Розенблата

Міноборони за завищенними цінами закупило беспілотники у дружини екснардепа Борислава Розенблата

Посадовців Міністерства оборони та компанію дружини екснардепа від «БПП» Борислава Розенблата, обвинуваченого у зловживанні впливом, вважають причетними до впровадженні злочинної схеми щодо привласнення бюджетних коштів. Про це редакція 368.media  дізналася з матеріалів ДБР у кримінальному провадженні за ч. 4 ст. 190 КК.

За даними слідства, власники ТОВ «НВП «Українські авіаційні системи» діючи за попередньою змовою зі службовими особами Міноборони з червня 2022 року по теперішній час розробили та впровадили злочинну схему, направлену на заволодіння грошима шахрайським шляхом. Мова йде про укладання контрактів та договорів у межах оборонного замовлення на поставку безпілотних авіаційних комплексів (далі – БПАК) Hawk за завищеними цінами.

У 2019 році підприємство поставило два комплекси БПАК, а у березні 2022 році – ще сім по 5,95 млн гривень кожний. У жовтні 2022 року між співвласниками цього підприємства виник конфлікт, за результатами якого співвласника Костянтина Пожидаєва, який обіймаючи посаду директора, фактично займався усім процесом з виробництва Hawk, усунуто з посади директора та від усіх процесів діяльності підприємства. При цьому приміщення, виробничі потужності, спеціальне обладнання, комплектуючі та дослідний зразок залишились у його розпорядженні.

Нове керівництво фірми (директор Олександр Арапов), усвідомлюючи, що підприємство не має обладнаних приміщень, спеціального устаткування (стенди, станки тощо) та кваліфікованого персоналу, тим самим не зможе забезпечити виконання нового державного оборонного замовлення, вступило в злочинну змову з посадовцями департаменту військово-технічної політики та військового представництва Міноборони. За лобіювання останніх у грудні уклали новий державний контракт № 403/1/22/369  на виробництва 60 БПАК Hawk. Фірма у лютому цього року отримала 645,6 млн гривень за 44 комплекси (14,67 млн гривень кожний). За даними ДБР, їхня вартість завищена більш ніж у два рази!

Надалі гроші, які надходили до підрядника, виводились під виглядом закупівлі валюти для оплати за імпорт матеріалів для виготовлення продукції, а також перераховувались підконтрольним суб’єктам господарювання та розміщуються на депозитних рахунках. Наприклад  316,43 млн гривень були використані не за цільовим призначенням, а спрямовані на поповнення власних рахунків, після чого перераховані на депозит (305,13) та повернута пов’язаним особам як фіндопомога (11,03).

Наголосимо, що власником значної частки компанії є дружина екснардепа Жанна Розенблат.  У 2020 році ми вже писали, що гальмівні парашути для винищувачів Повітряних сил, котрі виготовляє компанія, порвалися на випробуваннях. Редакція наголошує на неприпустимість зловживань під час українсько-російської війни. Це вже не перший корупційний скандал у Міністерстві оборони за останній час. Саме через корупцію Україні відмовили у вступі до НАТО.

“Антикорупційна правда”