рус   укр

Соц мережі

НАБУ висунуло підозру Ігорю Коломойському у привласненні 9,2 млрд гривень

НАБУ висунуло підозру Ігорю Коломойському у привласненні 9,2 млрд гривень

Колишньому кінцевому бенефіціарному власнику «ПриватБанку» Ігорю Коломойському повідомили про підозру у заволодінні понад 9,2 млрд гривень коштів. Про це повідомляє САП.

У межах досудового розслідування встановлено, що Коломойський та ще п’ятеро осіб протягом січня – березня 2015 року один з власників «ПриватБанку» з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку розробив злочинний план заволодіння коштами банківської установи.

Для реалізації свого злочинного умислу олігарх залучив працівників банку, серед яких голова правління; заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з «ПриватБанком»; заступник голови правління – директор казначейства; начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства та заступник керівника департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу «ПриватБанку».

Схема злочину полягала у штучному створенні організованою групою зобов’язання банку виплатити одній з підконтрольних компаній понад 9,2 млрд гривень за нібито зворотній викуп власних облігацій за завищеною вартістю, шляхом підробки відповідних документів. Частина цих коштів, а саме понад 446 млн гривень, була легалізована шляхом перерахування під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок кінцевого бенефіціара «ПриватБанку» через ряд фінансових операцій з підконтрольними компаніями, та в подальшому внесені ним до статутного капіталу банку з метою виконання вимог програми фінансового оздоровлення «ПриватБанку».

Рештою ж коштів зловмисники розпорядились на власний розсуд. Дії усіх викритих осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ст. 191, 209, 366 КК, в залежності від ролі кожного учасника злочинної схеми. Досудове розслідування триває.

“Антикорупційна правда”