рус   укр

Соц мережі

Порт Ізмаїла придбав коштовні Skoda Superb у фірми брата Бориса Кауфмана

Порт Ізмаїла придбав коштовні Skoda Superb у фірми брата Бориса Кауфмана

ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» Міністерства відновлення (інфраструктури) 24 серпня за результатами тендеру підписало договір із ДочП «Базис Авто» про постачання легкових автомобілів на 3,14 млн гривень. Про це повідомляється у ProZorro.

До 21 листопада поставлять два нові білі седани Skoda Superb по 1,57 млн гривень. Судячи з безключового доступу в салон, це комплектація Style, яку продають у салонах з килимками, але без іншого додаткового оснащення по 1,54 млн гривень. Автівки мають різні системи безпеки, пакет «Погані дороги», шкіряне кермо з підігрівом, внутрішнє дзеркало заднього огляду з датчиком дощу, складані зовнішні дзеркала заднього огляду з електрорегулюванням, обігрівом та автозатемненням, задній та передній парктронік з автогальмуванням, круїз-контроль та обмежувач швидкості тощо.

Анонімна фірма скаржилась, що технічні вимоги звужують конкуренцію та дискримінують інших учасників, в тому числі й її, що є грубим порушенням законодавства про публічні закупівлі. Зокрема вона просила вказати тип двигуна «бензиновий» замість «бензиновий із турбонаддувом», потужність двигуна «до 210 к. с.» замість «до 200 к. с.», а також дозволити легкосплавні колісні диски та шини 18″, а не лише 17”. Крім того, фірма нарікала на занадто стислий строк поставки протягом трьох місяців після укладення договору. Замовник виконав прохання щодо технічних вимог, але змінювати строк поставки на кінець року відмовився. «Базис Авто» отримало підряд без конкуренції, оскільки на торги більше ніхто не прийшов.

Засновником одеського дочірнього підприємства «Базіс Авто» є одеська фірма «Автогруп ЗС» Олександра Рафаіловича Кауфмана, який є бенефіціаром «Базіс авто». Це брат відомого одеського бізнесмена Бориса Кауфмана («Тедіс», «Вертекс груп»), який зараз знаходиться під слідством НАБУ за корупційні оборудки по питанням забудови Одеси та розпорядження коштами місцевого бюджету.

Тендер на придбання авто було почато у липні, через місяць після призначення керівником ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» Віталія Левченка. Раніше Віталій Левченко працював головним диспетчером порту «Ольвія».

“Антикорупційна правда”