рус   укр

Соц мережі

Нардеп Юрій Бойко через інвестиційний фонд отримав 47 квартир у Києві

Нардеп Юрій Бойко через інвестиційний фонд отримав 47 квартир у Києві

Інвестиційний фонд “Хантер”, яким через кіпрську фірму володіє людина, пов’язана з нардепом Юрієм Бойком, інвестував у квартири в київських ЖК сотні мільйонів гривень. Більше того, фонд став співвласником компаній, що пов’язані з будівництвом у Києві. Про це повідомляє Bihus.Info.

Інвестфонд “Хантер” нині значиться власником десятків квартир у різних ЖК столиці. Зокрема, зараз на нього записано 47 квартир у ЖК “LaLaLand”, 4 квартири у “Welcome Home на Ревуцкого”, а також 10 квартир і половина адмінбудівлі у “Французькому кварталі 2”.

В аудиторському звіті щодо фінансової діяльності інвестфонду “Хантер” за 2020-ий рік зазначено, що фонд вніс майже 673 мільйони гривень авансів за інвестиційними договорами, за попередніми договорами купівлі-продажу квартир: “Предметом заборгованостей є інвестиційна участь Товариства у будівництві об’єктів нерухомості, з метою отримання у власність приміщень після завершення будівництва та прийняття об’єктів в експлуатацію».

Також інвестфонд має частки в компаніях, які пов’язані з будівництвом цих ЖК. Так, “Хантер” володіє 11% у фірмі “ДБК “Фундамент” з однойменної будівельної групи “Фундамент”, проектами якої є і ЖК “LaLaLand”, і ЖК “Welcome Home на Ревуцького” .

У 2023-му році інвестфонд “Хантер” став співвласником фірми “Капітал-схід”, яка є серед замовників будівництва ЖК “Французький квартал 2”. Партнером “Хантеру” в цій компанії є інший інвестфонд – “Ковернот”, який контролює Оксана Кушнір – дружина президента “Київміськбуду” Ігоря Кушніра.

Інвестиційний фонд “Хантер” контролює кіпрська компанія KOTRYNA HOLDING LTD. За цією кіпрською фірмою стоїть українець з кіпрською пропискою Павло Якубенко. Павло Якубенко давно світився в компаніях, які пов’язували з Юрієм Бойком.

Зокрема, син Павла Якубенка Володимир працював у НАК “Нафтогаз України” під керівництвом Бойка. Більше того, обидва Якубенки входили до наглядової ради ПрАТ “Трускавецькурорт”, яке пов’язували з оточенням Юрія Бойка і яке почало системно вигравати державні тендери на оздоровлення, коли Бойко був міністром. У цій наглядовій раді Якубенки були як представники теж на той час близької до Бойка фірми – “Поліінвестгрупп”, яка власне і значилась власником санаторіїв на Львівщині. Зараз 100% акцій “Трускавецькурорту” належать інвестфонду “Хантер”.

У 2020-му році, коли “Трускавецькурорт” вже контролювали Якубенки, підприємство переписало компанію, що займається видобуванням мінеральної води – “Трускавецькі лікувальні води” на інших людей. Серед них був Володимир Жербицький – до 2017-го року перший заступник військового прокурора. Серед його справ було розслідування оборудок Сергія Курченка зі скрапленим газом, де фігурував Бойко. Але фігурував Бойко там як свідок, бо до притягнення екс-міністра палива та енергетики до відповідальності «забракло доказів».

Крім того, нині інвестфонд «Хантер» значиться кінцевим власником фірми “Стрім капітал”, яку в 2018-му році створив син Бойка Анатолій.

“Антикорупційна правда”