рус   укр

Соц мережі

Нардепу Ярославу Дубневичу висунули підозру у заволодінні природним газом на 2,1 млрд гривень

Нардепу Ярославу Дубневичу висунули підозру у заволодінні природним газом на 2,1 млрд гривень

Розкрадання газу на 2,1 млрд грн – САП та НАБУ повідомили про підозру чинному нардепу Ярославу Дубневичу в організації заволодіння майном держави (природним газом) на суму понад 2,1 млрд гривень та легалізації незаконно отриманого прибутку чинному народному депутату України.

Як повідомляє НАБУ, дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209 КК.

Вказаний нардеп  10 жовтня не з’явився на виклик по повістці та не відповідав на телефонні дзвінки від детективів. Захисники народного депутата повідомили слідству, що не володіють інформацією про місце перебування останнього і телефонного зв’язку з ним також не мають. Протягом дня детективи НАБУ спільно з прокурором САП намагались встановити місцеперебування нардепа для вручення підозри, проте його не було знайдено за жодною адресою, наявною у слідства. Зважаючи на те, що місцезнаходження нардепа так і не встановлено, було ухвалено рішення про повідомлення йому підозру в порядку ст. 135 КПК.

Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2013-2017 років народний депутат України, залучивши п’ятьох інших осіб, організував заволодіння природним газом підконтрольними йому службовими особами Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська область) на загальну суму понад 2,155 млрд грн. Під його контролем підприємства-власники ТЕЦ уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню.

З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових. Однак, «пільговий» газ Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. Натомість, цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку надалі реалізували ДП «Енергоринок» за тарифом, визначеним на підставі собівартості електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною. Внаслідок описаних дій із заволодіння природним газом прибутковість виробництва електрики Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у деякі періоди перевищувала 130%.

Таким чином, ТЕЦ отримали незаконний дохід (надприбутки) у сумі понад 3,5 млрд гривень. У той же час, протягом 2013-2018 років народний депутат організував легалізацію (відмивання) частини вказаних коштів на суму понад 450 млн грн шляхом переведення на рахунки підконтрольної ТОВ та компаній-нерезидентів, у тому числі зареєстрованих у Кіпрській Республіці та на Маршаллових Островах, їх змішування та маскування та врешті-решт повернення в Україну під виглядом іноземних інвестицій для фінансування нового бізнесу у Львівському регіоні.

Зауважимо, що наразі обвинувальні акти стосовно п’яти учасників злочину скеровано до суду, а на цілісні майнові комплекси «Новороздільська ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» накладено арешт.

“Антикорупційна правда”